Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.03.2017 13:29
Rywale z Hellpoint
885V

Hellpoint. Kolejni twórcy inspirują się Dark Souls - zagrajcie w demo

From Software pokazało deweloperom z całego świata, że gracze uwielbiają umierać, więc teraz wielu twórców chętnie przygotowuje wymagające gry z gatunku action RPG. Takim tytułem bez wątpienia jest Hellpoint, które właśnie otrzymało wersję demonstracyjną.

Hellpoint to action RPG przygotowany przez małe studio Cradle Games. Jest to pierwszy projekt zespołu, w składzie którego znajdują się byli autorzy takich gier jak Assassin’s Creed, Spider-Man, Prince of Persia, Skylanders, czy też Rainbow Six.

God Eater. Teaser zapowiada zupełnie nowy projekt

Deweloperzy w znaczący sposób inspirują się serią Dark Souls, ale zdecydowali się umiejscowić wydarzenia na specjalistycznych stacjach kosmicznych. Bohater ma zbadać kolejne miejscówki i oczywiście podczas tej podróży walczy z najróżniejszymi przeciwnikami.

Studio w dość otwarty sposób nawiązuje do ostatnich dzieł From Software – walka, rozwój bohatera, umiejętności. Trzeba mieć świadomość, że Japończycy stworzyli nowy podgatunek, który będzie teraz bardzo często wykorzystywany przez propozycje twórców z całego świata.

Hellpoint ma zadebiutować pod koniec 2017 lub na początku 2018 roku. Premiera odbędzie się jednocześnie na PlayStation 4, Xboksach One i komputerach osobistych, a gra obok standardowej kampanii zaoferuje kooperacje (nawet na podzielonym ekranie) dla dwóch graczy.

Demo Hellpoint pobierzecie z tego miejsca.

Materiał: Hellpoint - Pre-Alpha Gameplay Demo (Sci-Fi Dark Souls Inspired Game)

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Cradle Games demo gameplay Hellpoint zapowiedź