Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.03.2017 20:22
Ofiary z theHunter: Call of the Wild
3121V

theHunter: Call of the Wild na PlayStation 4 i Xbox One. Wielkie polowanie również na konsolach

Od dawna pojawiały się plotki, według których theHunter: Call of the Wild zmierza na konsole, ale dopiero dzisiaj otrzymaliśmy potwierdzenie. Gracze mogą szykować się na najbardziej rozbudowany i wyjątkowo realistyczny symulator polowania.

theHunter: Call of the Wild to symulator polowania przygotowany przez studio Expansive Worlds. Jest to kontynuacja rozwijanego od 2009 roku theHunter. W produkcji gracz mierzy się z dziką zwierzyną w bardzo realistycznych warunkach.

Fatal Fury: Battle Archives Vol.2 na PlayStation 4. Kolejne klasyki na sprzęcie Sony

Pod względem rozgrywki theHunter: Call of the Wild to najbardziej dokładny i wyjątkowo rozbudowany symulator polowania, w którym gracz obserwuje wydarzenia z pierwszej osoby. Autorzy przygotowali wielką mapę mierzącą prawie 130 km kwadratowych i podczas rozgrywki zadaniem śmiałka jest wykonywanie różnych zadań polegających głównie na zabijaniu wybranych zwierząt.  

Deweloperzy przygotowali wiele różnych gatunków zwierzyny, która w dodatku reaguje bardzo realistycznie. Studio spędziło wiele miesięcy, by upewnić się, że każdy okaz zachowuje się w sposób idealny do swojego rzeczywistego odpowiednika.

Gracz otrzymuje dostęp do szerokiego arsenału, który można dodatkowo modyfikować – przykładowo do broni długiej można wykorzystywać różne celowniki optyczne, czy też kilka typów amunicji. W trakcie polowania należy dodatkowo korzystać z przeróżnych wabików dźwiękowych oraz zapachowych.

W theHunter: Call of the Wild znajduje się rozbudowany tryb dla jednego gracza, ale ponadto studio przygotowało zmagania wieloosobowe, w których może jednocześnie uczestniczyć ośmiu łowców.

Gra 16 lutego zadebiutowała na komputerach osobistych, ale teraz autorzy potwierdzili przygotowanie wersji na PlayStation 4 i Xboksa One. Premiera odbędzie się jeszcze w tym roku.

Materiały: theHunter: Call of the Wild Trailer i Gameplay

Źródło: Twitter.com

Tagi: Avalanche Studios Expansive Worlds theHunter: Call of the Wild zapowiedź