Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.03.2017 15:55
Zapowiedź Fatal Fury: Battle Archives Vol.2
534V

Fatal Fury: Battle Archives Vol.2 na PlayStation 4. Kolejne klasyki na sprzęcie Sony

Sony systematycznie dba o dostarczanie na sprzęty z rodziny PlayStation 4 odświeżonych klasyków. Firma właśnie zapowiedziała nowy pakiet, który tym razem zadowoli największych fanów serii Fatal Fury.

W ubiegłym roku Sony oficjalnie potwierdziło chęć wrzucania kolejnych klasyków z Neo Geo i PlayStation 2 na PlayStation 4. Japończycy zachęcają deweloperów do wrzucania swoich smakołyków na urządzenia z rodziny PS4.

ADK Damashii na PlayStation 4. Klasyki z Neo Geo na sprzęcie Sony

Na początku marca informowałem o ADK Damashii, czyli zestawie pięciu gier, w których główne skrzypce odgrywają „Ninje”, a dzisiaj Sony potwierdziło przygotowanie Fatal Fury: Battle Archives Vol.2. Zestaw zainteresuje w zasadzie jedno grono odbiorców – fanów serii Fatal Fury.

Uniwersum zostało zapoczątkowane przez SNK w 1991 roku na automatach oraz Neo Geo. W pierwszej odsłonie śmiałkowie wcielają się w braci Terry’ego Bogarda oraz Andy’ego Bogarda, którzy wraz ze swoim przyjacielem Joem Higashim biorą udział w turnieju sztuk walki. Organizatorem wydarzenia jest Geese Howard, czyli jeden z najbardziej znanych szefów przestępczego świata, który wcześniej zabił ojca braci Bogard.  

W najnowszym pakiecie nie zadebiutuje pierwowzór, ale gracze mogą liczyć na sporo ciekawych pojedynków, ponieważ kolekcja zawiera:

  • Real Bout Fatal Fury (1995)
  • Real Bout Fatal Fury Special (1997)
  • Real Bout Fatal Fury 2 (1998)

Aktualnie Sony nie potwierdziło ceny Fatal Fury: Battle Archives Vol.2, ale zainteresowani dokonają zakupu już jutro. Wkrótce mamy otrzymać kolejne informacje dotyczące przeniesienia następnych klasyków z PlayStation 2 na PlayStation 4.

Materiał: Fatal Fury: Battle Archives Vol.2 | Gameplay Trailer

Źródło: https://blog.eu.playstation.com/2017/03/27/the-untold-stories-behind-the-games-of-ps4s-fatal-fury-battle-archives-vol-2-out-tomorrow-on-ps4/

Tagi: fatal fury: battle archives vol.2 playstation 4 zapowiedź zwiastun