Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.03.2017 14:53
PlayStation 4 Pro
2580V

PlayStation 4 Pro i PlayStation VR. Ważne aktualizacje już wkrótce na serwerach

Sony zaprezentowało szczegóły istotnej dla wielu aktualizacji PlayStation 4 Pro i PlayStation VR. Gracze w końcu otrzymają możliwość oglądania materiałów w oczekiwanej jakości.  

Dobrze zaplanujcie jutrzejszą zabawę na PlayStation 4, ponieważ przed rozpoczęciem rozgrywki możecie pobrać małe aktualizacja. Sony zdecydowało się bez większej okazji wrzucić na serwery łatki, która w znaczący sposób usprawni odtwarzacz wideo.

PlayStation 4 Super Slim lub PlayStation 4 Pro Slim? Sony ma pracować nad jeszcze jedną wersją PlayStation 4

Media Player do PlayStation 4 Pro w końcu otrzyma możliwość odtwarzania materiałów w formacie 4K – gracze będą mogli wrzucić pliki przez USB lub po prostu włączą przykładowo filmy udostępnione na serwerze domowym.

Oczywiście do takich przyjemności niezbędny jest odpowiedni telewizor, ale jeśli posiadacie w domach nowszy odbiornik, to na pewno warto sprawdzić, jak prezentują się przykładowo pokazowe materiały prezentujące możliwości modelu. Odtwarzacz otworzy pliki w wysokiej rozdzielczości (4K), ale dodatkowo stosowną aktualizację otrzyma również PlayStation VR.

Gracze będą mogli oglądać treści w 4K VR – rozdzielczość PlayStation VR to 1920 x RGB x 1080, dlatego filmy w rozdzielczości 4K będą prezentować się lepiej od filmów HD VR.

Wcześniej z 4K na PlayStation 4 Pro mogliśmy korzystać oglądając seriale lub filmy na Netfliksie, czy też ulubione treści na serwisie YouTube.

Materiał: PlayStation VR | Live The Game - Launch Trailer

Źródło: https://blog.eu.playstation.com/2017/03/27/media-player-update-adds-support-for-4k-video-on-ps4-pro/

Tagi: aktualizacja playstation 4 pro playstation vr sony