Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.03.2017 20:06
Zdjęcie z All Walls Must Fall
1974V

All Walls Must Fall może oczarować fanów X-COM. Tytuł od byłych autorów Spec Ops: The Line

Sukces współczesnych odsłon X-COM sprawił, że wielu deweloperów bardzo chętnie sięga po taktyczne strategie. Właśnie do tego gatunku należy All Walls Must Fall, którego deweloperzy właśnie próbują swoich sił na Kickstarterze.

All Walls Must Fall to izometryczna strategia taktyczna przygotowana przez studio Inbetween Games. Formacja składa się z czterech deweloperów, którzy wcześniej pracowali w Yager Development i stworzyli między innymi Spec Ops: The Line.

Resident Evil Code: Veronica na PlayStation 4. Niemcy zdradzają plany Capcomu

W świecie All Walls Must Fall Zimna Wojna nigdy się nie zakończyła. Autorzy wrzucają graczy do alternatywnej rzeczywistości, a dokładnie do 2089 roku, gdy mur berliński nigdy nie runął. Przez cały ten czas obie strony konfliktu rywalizowały ze sobą i przygotowują coraz to potężniejsze technologie. Wszystko zmienia się pewnego dnia, gdy zbyt długi spokój zostaje przerwany nuklearną katastrofą. Gracze w tym wielkim chaosie wcielają się w agentów wywiadu, którzy potrafią cofać się w czasie i chcą zapobiec tragedii, ale na wykonanie misji mają tylko jedną noc.

Tytuł pod względem rozgrywki oferuje zmagania znane z między innymi serii XCOM, pierwszych odsłon Fallouta czy też Syndicate. Akcja jest zaprezentowana w rzucie izometrycznym, a każda mapa generowana losowo. W trakcie rozgrywki należy przedzierać się przez lokacje, rozmawiać z napotkanymi postaciami i brać udział w taktycznych pojedynkach. Zmagania odbywają się w turach, a jednym z elementów wyróżniających grę na tle konkurencji jest możliwość wykorzystywania berlińskiego tłumu do ukrycia.

Agenci w All Walls Must Fall mogą cofać czas i gdy wejdą do lokacji pełnej przeciwników, to bez problemu powrócą do chwili sprzed kilku minut, ale jednocześnie będą posiadać niezbędną wiedzę na temat nadciągającego zagrożenia.

Tytuł aktualnie wylądował na Kickstarterze. Autorzy potrzebują zaledwie 15 tysięcy euro, by zaprezentować All Walls Must Fall szerszej publiczności, ale wkrótce mają pojawić się kolejne progi zbiórki.

Materiał: All Walls Must Fall - Kickstarter Trailer

Źródło: https://www.kickstarter.com/projects/inbetweengames/all-walls-must-fall-a-tech-noir-tactics-game

Tagi: all walls must fall inbetween games kickstarter zapowiedź