Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.03.2017 17:55
Resident Evil Code: Veronica zmierza na PlayStation 4
992V

Resident Evil Code: Veronica na PlayStation 4. Niemcy zdradzają plany Capcomu

Capcom od wielu miesięcy systematycznie przenosi kolejne odsłony Resident Evil na konsole aktualnej generacji. Firma powinna wkrótce zapowiedzieć kotlet z Resident Evil Code: Veronica, bo pozycja została oceniona przez Niemców.

Posiadacze Dreamcastów już w 2000 roku zapoznali się z Resident Evil Code: Veronica. W następnym roku twórcy przygotowali edycję na PlayStation 2, która otrzymała podtytuł „X”. W 2004 roku pozycja wskoczyła na GameCube’a, a w 2011 roku na PlayStation 3 i Xboksa 360.

Resident Evil Code: Veronica X w Encyklopedii PPE.pl

Niemieckie Unterhaltungssoftware Selbstkontrolle to organizacja stworzona przez między innymi dystrybutorów gier, która zajmuje się oceną oprogramowania pod kątem bezpieczeństwa dla młodzieży oraz dzieci.

To właśnie USK potwierdziło przygotowanie Resident Evil Code: Veronica na PlayStation 4. Aktualnie oczywiście nie poznaliśmy szczegółów nowej wersji, ale możemy spodziewać się premiery w przeciągu najbliższych miesięcy i dopieszczenie grafiki – studio pewnie podciągnie rozdzielczość i zadbał o małe dodatki.

Warto oczywiście pamiętać, że w niedalekiej przyszłości powinniśmy poznać konkrety na temat Resident Evil 2 Remake. Capcom pracuje nad totalnym odświeżeniem tej znanej i cenionej przez wielu opowieści.  

Materiał: Resident Evil X: Code Veronica HD Launch Trailer 

Źródło: http://www.psu.com/news/32546/resident-evil-code-veronica-ps4-release-hd-remake

Tagi: Capcom PlayStation 4 resident evil code: veronica