Kryspin Kras Kryspin Kras 20.08.2016 12:30
Microsoft potwierdza - Scorpio uciągnie gry w 4K i 60 FPS
2728V

Microsoft potwierdza - Scorpio uciągnie gry w 4K i 60 FPS

Tajemniczy Project Scorpio z każdą informacją wywołuje nie lada burzę. Przypominamy, że nowy sprzęt Microsoftu dostanie ekskluzywne gry, ale nie zapominajmy, że obiecano nam granie w Ultra HD w 60 klatkach na sekundę.

Krótko i na temat: Alber Penello z Microsoftu potwierdził, że Scorpio uciągnie gry w 4K i 60 FPSach. Microsoft jednak nie będzie wymagać, żeby każdy twórca korzystał z tej mocy by gra chodziła w Ultra HD, wszystko będzie zależeć od samych developerów. Jak sam Penello mówi: 

Nie chcemy iść w półśrodki. Jeśli chcemy to zrobić, sami sobie ustalimy cele. Czy możemy wykorzystać ten sam poziom efektów graficznych, oświetlenia i innych w 4K bez redukcji ilości wrogów na ekranie, efektów i tak dalej. Nie robić gry mniejszej. Wziąć grę w 1080p i zrobić ją w 4K. Wiemy, że nasze pudełko da sobie radę. Wiemy, że niektórzy są skonfundowani. Nie każdy developer tak będzie robił. Nie każdy twórca zdecyduje by wziąć 6TFLOPów i zrobić grę w 4K i 60 FPS. Mogą mieć wizję artystyczną  albo plany by inaczej wykorzystać moc i to jest w porządku. Naszym celem był sprzęt, nie wymagamy, by robili gry w 4K 60 FPS, to ich wybór.

Jak przyjmujecie tę wiadomość? Project Scorpio jawi się na prawdziwie nową generację konsol i jeśli faktycznie zaoferuje nam gry w 4K i 60 klatkach na sekundę, to czeka nas całkowicie nowa jakość grania.

Źródło: http://www.icxm.net/x/ticgn-interview-albert-panello-xbox-scorpio-confirms-xbox-4k-60-fps.html

Tagi: project scorpio