Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 18.08.2016 11:25
Na Project Scorpio powstaną gry ekskluzywne, których nie odpalimy na Xbox One
5439V

Na Project Scorpio powstaną gry ekskluzywne, których nie odpalimy na Xbox One

Project Scorpio miał być w pełni kompatybilny z Xbox One w tym sensie, że wszystkie gry z nowej platformy miały działać na starym hardwarze. Już wiemy, że tak niestety nie będzie...

Wszystko było pięknie w trakcie targów E3 2016, ale szara rzeczywistość zaczyna przeciekać na imprezie gamescom. Okazuje się bowiem, że na Project Scorpio będą jednak powstawać exlusive'y dotyczące gier VR. Taką informację ujawnił w rozmowie z redakcją Engadget Aaron Greenberg (szef działu marketingu Xbox).

Oczywiście Aaron Greenberg podał te rewelacje w dosyć przemyślny sposób, twierdząc, że tytuły ekskluzywne dla Project Scorpio mają dotyczyć tylko gier VR. Furtka została już jednak uchylona. Zapewne za dwa-trzy lata zaczną się pojawiać na Project Scorpio gry ekskluzywne i do tego niezwiązane z wirtualną rzeczywistością.

Greenberg tłumaczy taką decyzję tym, że Microsoft uznaje VR "za oddzielną platformę od tradycyjnego grania".

"Nie uznajemy tej przestrzeni za tradycyjne konsolowe granie. Zachwycające doświadczenia VR będą zatem nowymi rzeczami dostępnymi na Project Scorpio" - tłumaczył się Greenberg.

Przy okazji Greenberg powiedział, że sądzi, że Project Scorpio będzie ostatnią generacją konsol w tradycyjnym rozumieniu. Microsoft wolałby chyba, aby mocniejszy hardware pojawiał się stopniowo, zachowując kompatybilność ze starym sprzętem, w stylu jaki preferuje np. Apple.

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2016-08-18-yes-there-will-be-project-scorpio-vr-exclusives

Tagi: Aaron Greenberg Gamescom 2016 project scorpio