Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.07.2016 13:31
FC Barcelona podpisała umowę z Konami. Poznajcie szczegóły i zobaczcie zwiastun Pro Evolution Soccer 2017
2497V

FC Barcelona podpisała umowę z Konami. Poznajcie szczegóły i zobaczcie zwiastun Pro Evolution Soccer 2017

Electronic Arts dominuje w temacie licencji na wizerunki piłkarzy oraz drużyn, ale Konami postanowiło w inny sposób zaatakować swojego wieloletniego rywala. Firma podpisała umowę bezpośrednio z FC Barceloną. 

Walka o licencję trwa i choć Konami nie może rywalizować w tym miejscu z Elektronikami, to firma postanowiła w inny sposób zaakcentować wyjątkowość swojej produkcji. Wyłącznie w Pro Evolution Soccer 2017 pojawi się stadion FC Barcelony i ta sytuacja jest początkiem trzyletniej współpracy ze znanym hiszpańskim zespołem.

Oczywiście Barcelona znajdzie się w FIFA 17, ale sympatycy pozycji EA Sports będą pewnie biegać po podróbce znanego obiektu. Szef Konami Digital Entertainment B.V. – Tomotada Tashiro – z wielką radością potwierdził podpisanie niezbędnych umów i zapowiedział, że dzięki piłkarzom z Hiszpanii najnowszy PES będzie lepszy.

"Dzięki bliskiej współpracy z Barceloną możemy przedstawić serię PES ogromnej rzeszy fanów na świecie. Partnerstwo da nam dostęp do najlepszych graczy we współczesnej piłce i jednego z najbardziej szanowanych i ambitnych klubów. Seria PES słynie z realizmu i kontroli nad piłką, dlatego połączenie tak uzdolnionej drużyny z produkcją promującą taki sposób gry jest perfekcyjne."

Manel Arroyo  wiceprezydent FC Barcelony ds. marketingu i komunikacji skomentował wydarzenie następującymi słowami:

"Jesteśmy zaszczyceni mogąc podpisać porozumienie z Konami, które zostało tym samym Partnerem Premium klubu. Konami jest naszym strategicznym partnerem, który pozwoli nam przybliżyć FC Barcelonę milionom graczy na świecie. Nie możemy się doczekać, kiedy zobaczymy klub, zawodników i Camp Nou, perfekcyjnie odtworzone w najbliższej odsłonie PES oraz kolejnych edycjach."

Konami w tej sytuacji otrzymało możliwość dokładnego przeskanowania każdego piłkarza – w galerii znajdziecie kilka zdjęć przedstawiających pracę Japończyków z piłkarzami. Ekipa Messiego zostanie również oznaczona w trybie myClub, a ponadto w grze pojawią się „Legendy Barcelony”.

Na deser możecie zobaczyć najnowszy zwiastun, a do galerii dorzuciłem okładkę, na której oczywiście znaleźli się Katalończycy. 

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: fc barcelona Konami pro evolution soccer 2017 trailer zwiastun