FIFA 17

FIFA 17

7,8
150 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.8
XONE 7.9
PC 7.2
PS3 8.5
X360 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
EA Sports
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
24 godzin
Liczba graczy:
1-22
Premiery
Świat:
28.09.2016
Europa:
28.09.2016
Polska:
28.09.2016
Producent:
EA Sports
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
24 godzin
Liczba graczy:
1-22
Premiery
Świat:
28.09.2016
Europa:
28.09.2016
Polska:
28.09.2016

Recenzja redakcji

Recenzja: FIFA 17 (PS4)
9.0
Recenzja: FIFA 17 (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

FIFA 17 - opis gry

FIFA 17 to gra sportowa traktująca o piłce nożnej wyprodukowana i wydana przez Electronic Arts. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 i Xbox One. Edycja na 2017 rok po raz pierwszy w historii serii działała na silniku Frostbite.

Największą nowością w FIFA 17 jest fabularny tryb The Journey, który przywodzi na myśl tryby MyCareer z gier sportowych 2K. Pozwala nam on się wcielić w pochodzącego z Clapham w Londynie 17-letniego Alexa Huntera, wnuka Jima Huntera (który w sezonie 1966-67 strzelił 20 goli), piłkarski talent wymagający oszlifowania. Trafia on do jednego z klubów Premier League (wybór zależy od nas), gdzie rozpoczyna się jego kariera.

Rozgrywkę można podzielić na trzy części: treningi, mecze oraz cutsceny. Treningi są niezwykle ważne, ponieważ pozwalają rozwijać umiejętności podopiecznego. Hunter bowiem na samym początku odstaje od kolegów z drużyny. Trening ma też wpływ na to, czy wyjdziemy w następnym meczu w pierwszej jedenastce czy usiądziemy na ławce rezerwowych. Mecze nie wymagają wyjaśnienia, z kolei cutsceny ukazują relacje między głównym bohaterem a trenerem (w grze znalazły się wizerunki dwudziestu trenerów Premier League), kolegami i jego rodziną. W ich trakcie możemy wybierać odpowiedzi, których są trzy rodzaje: bardziej wyważona, mniej wyważona, neutralna.

Poza dodaniem nowego trybu w FIFA 17 pojawiły się także inne zmiany. Jeśli chodzi o sam gameplay, to zmodyfikowano np. sposoby wykonywania stałych fragmentów (wolnych, karnych, rożnych). Teraz dają nam one więcej możliwości, choć ich wykonywanie wymaga większej wprawy. Lepiej odwzorowano też umiejętności piłkarzy oraz ich warunki fizyczne, które w trakcie rywalizacji na boisku mają niebagatelne znaczenie.

Na uwagę zasługują też zmiany w innych trybach. W FIFA Ultimate Team, gdzie klecimy własną drużynę marzeń z kart z wizerunkami zawodników, pojawiła się możliwość wzięcia udziału w Mistrzostwach FUT. W każdym tygodniu gracze będą mogli zakwalifikować się do weekendowej ligi, rywalizować z innymi fanami kart, a najlepsi zgarną ekskluzywne nagrody. Aby jednak tego dokonać, musimy jednak wygrać jeden z codziennych turniejów.

Jest też standardowy tryb kariery, w którym wprowadzono system finansów. Dbamy w nim nie tylko o wyniki sportowe, ale też zarządzamy klubem na co dzień mając na względzie budżet.

Podobnie jak poprzednie edycje, FIFA 17 może się pochwalić licencją obejmującą wiele lig i reprezentacji. Nowości to liga japońska i tamtejsze rozgrywki pucharowe oraz liga brazylijska. W tej ostatniej brakuje dwóch drużyn - Corinthians Sao Paulo i Flamengo Rio de Janeiro, które podpisały umowę z Konami.

Wideo - FIFA 17

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (22)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper