Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.06.2016 15:28
Microsoft potwierdził wielką aktualizację Xbox One. Znamy wszystkie nowości
1710V

Microsoft potwierdził wielką aktualizację Xbox One. Znamy wszystkie nowości

Amerykańska korporacja od dawna przygotowywała się do wprowadzenia wielkiej aktualizacji na Xboksa One. Właśnie otrzymaliśmy wszystkie szczegóły nowości, które zainteresują posiadaczy konsoli Microsoftu. 

Jeszcze w tym tygodniu gracze będący w programie Xbox Preview otrzymają dostęp do nowej aktualizacji. Firma wprowadza wiele elementów i kilka z dostępnych nowości ma na celu jeszcze mocniejszą integrację Xboksa One z komputerami osobistymi.

Wielka premiera odbędzie się latem, a tak prezentują się pierwsze szczegóły aktualizacji na Xbox One:

 • Cortana na Xbox One – gracze w Ameryce, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Niemczech i Hiszpanii będą mogli skorzystać z Cortany na Xboksie One. W przyszłości aplikacja będzie dostępna w kolejnych krajach.
 • Nowa kolekcja gier – Microsoft zajął się usprawnieniem i uporządkowaniem zakładki, w której gromadzimy wszystkie gry. Od teraz interfejs ma działać lepiej, szybciej, a jednocześnie gracze łatwiej odnajdą ulubione pozycje.
 • Poszukiwanie znajomych z Facebooka na Xbox One – otrzymamy możliwość automatycznego znajdowania znajomych z Facebooka.
 • Ulepszone udostępnienie na Xbox One – firma postanowiła zająć się dzieleniem się rozgrywką, zdjęciami i osiągnięciami na Xbox One.

Nowości w aplikacji Xbox i Windows 10

 • Edytowanie i udostępnienie plików GameDVR w dowolnym edytorze wideo – Amerykanie pozwolą na montowanie materiałów nawet na PC, a później będziemy mogli przesłać pliki do Sieci lub na Xboksa.
 • Zaktualizowane zarządzanie plikami w GameDVR – nowa aktualizacja wprowadzi zarządzanie plikami na swoim profilu. Teraz udostępnienie czy też przesyłanie zostanie zaprezentowane na koncie, gdzie zobaczymy postęp w kolejce.
 • Nagrywanie materiałów w 60 klatkach na sekundę dla zakładki Game – nowa opcja nagrywania materiałów w bardzo wysokiej jakości, które następnie udostępnimy na Windows 10 (Windows +G).
 • Dzielenie się materiałami na Twitterze – na Twitter wrzucimy pliki oraz zrzuty ekranu.

Nowości w aplikacji Xbox One i Xbox

 • Najpopularniejsze gry z PC pojawią się na Xbox Live – Microsoft przeniesie najpopularniejsze gry z PC-tów (m.in. XCOM 2, League of Legends) na Xbox Live i dzięki temu gracze będą zawsze na bieżąco sprawdzać aktywność swoich znajomych na Xbox Live.  
 • Połączenie Xbox Store z Windows Store – studio chce stworzyć jeden wielki sklep, w którym gracze odnajdą wszystkie niezbędne produkty.
 • Bardziej osobisty kanał aktywności – kanał aktywności otrzyma kolejną aktualizację, dzięki której dla przykładu zaplanujemy przyszłe publikacje (zdarzenia będą automatycznie pojawiać się w zakładce).

Jak widać firma nie traci czasu i przygotowuje kilka naprawdę ciekawych elementów. Mnie najbardziej interesuje pojawienie się najciekawszych tytułów na Xbox Live – dzięki temu gracze zabijający kosmitów w XCOM 2 będą mogli bez problemu rozmawiać z kumplami strzelającymi w Halo 5: Guardians. Jest to naprawdę przyjemna ciekawostka. 

Źródło: https://majornelson.com/2016/06/06/more-social-more-games-more-devices-whats-in-the-xbox-update-coming-this-summer/?linkId=25250172

Tagi: Aktualizacja firmware Microsoft xbox one