Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.02.2016 14:30
Fani H. P. Lovecrafta czekali na tę wiadomość. Mamy konkrety i screeny z Call of Cthulhu!
2176V

Fani H. P. Lovecrafta czekali na tę wiadomość. Mamy konkrety i screeny z Call of Cthulhu!

W styczniu 2014 roku otrzymaliśmy pierwsze grafiki koncepcyjne z Call of Cthulhu. Od tego czasu twórcy przygotowywali produkcję i szykowali się na wielkie odsłonięcie szczegółów. Właśnie otrzymaliśmy pierwsze konkrety oraz mroczne screenshoty z produkcji. 

Zacznijmy od najważniejszych konkretów. Call of Cthulhu zadebiutuje w 2017 roku na PlayStation 4, Xboksach One i komputerach osobistych. Nie otrzymywaliśmy żadnych informacji o grze od przeszło 3 lat, ale nie jest to przypadek. Wydawca – Focus Home Interactive – potwierdził, że grą od pewnego czasu zajmuje się Cyanide Studios. Wcześniej nad projektem pracowała ekipa Frogwares, czyli autorzy ostatnich przygód Sherlocka Holmesa, ale najwidoczniej autorzy nie chcą się rozdrabniać.

Call of Cthulhu został przedstawiony jako „detektywistyczny RPG” z elementami psychologicznego horroru i sekwencjami skradania. W produkcji będziemy musieli rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci uznanego artysty oraz jego najbliższych.  Tytuł jest przygotowany na Unreal Engine 4, a podczas rozgrywki trafimy do półotwartego świata.

Zapowiada się kawał przyjemnej opowieści. Francuzi z Cyanide Studios w ostatnim czasie przedstawiają coraz to lepsze produkcje (Styx: Master of Shadows i Blood Bowl II), więc możemy mieć nadzieję, że Call of Cthulhu będzie ciekawą i zarazem mroczną opowieścią.

W galerii możecie spojrzeć na dwa pierwsze screenshoty. 

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: call of cthulhu cyanide studio Focus Home Interactive