Call of Cthulhu

Call of Cthulhu

7,3
68 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.2
XONE 7.7
NS 7.0
PC 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Cyanide
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG,   Przygodowa
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
30.10.2018
Europa:
30.10.2018
Polska:
30.10.2018
Producent:
Cyanide
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG,   Przygodowa
Śr. czas:
10 godzin
Premiery
Świat:
30.10.2018
Europa:
30.10.2018
Polska:
30.10.2018

Recenzja redakcji

Call of Cthulhu - recenzja gry. Wejdź do świata obłędu
7.0
Call of Cthulhu - recenzja gry. Wejdź do świata obłędu
PS4 XONE PC

Call of Cthulhu - opis gry

Call of Cthulhu to gra RPG z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez studio Cyanide i wydana przez Focus Home Interactive. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Akcja rozgrywa się w 1924 roku. Głównym bohaterem gry jest Edward Pierce, weteran wojenny, obecnie prywatny detektyw, który przechodzi kryzys egzystencjalny. W pracy Pierce’owi wiedzie się kiepsko z powodu zleceń, dlatego pustkę i zmartwienia ‘leczy’ pigułkami oraz alkoholem. Pewnego dnia pokazuje mu się jednak światełko w tunelu. Na jego biurko trafia sprawa tajemniczej śmierci rodziny Hawkinsów, którzy zginęli w pożarze. Jedynym śladem po tym dziwnym incydencie jest rysunek wykonany przez podobno szaloną matkę. Pierce musi poznać szczegóły tej sprawy, dlatego wyrusza na wyspę Darkwater znajdującą się w niedalekiej odległości od Bostonu. 

Podczas rozgrywki naszym zadaniem jest stopniowo dochodzić do prawdy o rodzinie Hawkinsów. W tym celu wykonywać należy rozmaite czynności, przede wszystkim odwiedzać przybytki mieszkańców Darkwater, gdzie możemy porozmawiać z tubylcami lub poszukać kolejnych śladów/dowodów. Co warto dodać, przedmioty, z którymi da się wejść w interakcję, są specjalnie oznaczone. Od czasu do czasu rozwiązujemy także łamigłówki, niektóre z nich całkiem abstrakcyjne w stylu oldskulowych przygodówek. Oprócz tego czasami Pierce musi zrekonstruować wydarzenia na podstawie posiadanych informacji. W takich sytuacjach należy umieć łączyć fakty, wykorzystać zdolność dedukcji itd.

W Call of Cthulhu nie ma zbyt wiele akcji rozumianej dosłownie jako zadyma i eliminowanie rzesz nieprzyjaciół. Zamiast tego ważniejsze jest dla przykładu dbanie o stan zdrowia psychicznego głównego bohatera.

Gra oferuje system rozwoju przypominający dość standardowe gry RPG. Wraz z postępami otrzymujemy punkty pozwalające usprawniać zdolności głównego bohatera. Mogą one dla przykładu wzmacniać jego psychikę lub otwierać nowe opcje dialogowe.

Call of Cthulhu posiada nieliniową strukturę. W określonych sytuacjach podejmujemy decyzje rzutujące na bieg fabuły.

Wideo - Call of Cthulhu

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (30)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper