Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.02.2016 20:24
Sony zaproponuje najtańsze gogle VR? W Sieci pojawiła się cena PlayStation VR
2983V

Sony zaproponuje najtańsze gogle VR? W Sieci pojawiła się cena PlayStation VR

Japończycy dzisiaj oficjalnie zapowiedzieli specjalną konferencję poświęconą PlayStation VR, a jednocześnie w Sieci pojawiła się cena urządzenia. Przypadek? Miejmy nadzieję, że nie.  

Walka o wirtualną rzeczywistość trwa od początku roku. Na dobry początek poznaliśmy cenę Oculus Rift (około 3000 zł), a w ten weekend wyceniono HTC Vive (około 3156 zł). W tym drugim przypadku kwota może znacznie wzrosnąć, ponieważ aktualnie została zaprezentowana propozycja wyłącznie na rynek amerykański.

Mimo to Sony nadal nie śpieszy się z przedstawieniem wszystkich szczegółów swojego urządzenia. Pewnie więcej informacji otrzymamy na wspomnianej we wstępie imprezie, ale dzisiaj PlayStation VR zostało wycenione przez CZC.cz na 490 dolarów (około 1950 zł)! Nie jest to jeszcze potwierdzona sytuacja, a japońska korporacja nie zamierza komentować plotek.

Musicie jednak wiedzieć, że coś jest na rzeczy – Michael Pachter na początku tygodnia zwiastował „dominację Sony na rynku wirtualnej rzeczywistości”. Analityk uważa, że Japończycy wycenią sprzęt na mniej niż 500 dolarów i tym samym na start będą mieć dużą przewagę względem konkurencji.

Oczywiście około 2000 zł to nadal sporo, ale oszczędność na poziomie 1000-1500 zł może skłonić wielu graczy właśnie do PS VR. Nie możemy również zapomnieć, że Oculus Rift oraz HTV Vive potrzebują do działania mocnych komputerów.

Źródło: http://geeklyng.net/playstation-vr-price-leaked-by-czech-website-psvr-might-win-the-virtual-war/

Tagi: cena playstation 4 playstation vr Plotka sony