Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.02.2016 16:35
Michael Pachter uważa, że Sony może zdominować rynek wirtualnej rzeczywistości
817V

Michael Pachter uważa, że Sony może zdominować rynek wirtualnej rzeczywistości

Wczoraj poznaliśmy cenę HTC Vive, która odstrasza od wirtualnej rzeczywistości. Naszych czytelników pewnie i tak najbardziej interesują szczegóły PlayStation VR, ale Sony nadal nie zamierza prezentować informacji na temat swojej produkcji. W temacie gogli VR postanowił wypowiedzieć się Michael Pachter, który uważa, że Japończycy mogą zdominować rynek. 

Znany analityk branżowy skomentował na Twitterze cenę HTC Vive. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że sprzęt został wyceniony na 799 dolarów i zdaniem Pachtera ta wiadomość powinna ucieszyć szefów Oculusa, których urządzenie pokona opcję od Valve.

200 dolarów różnicy to sporo i zdaniem Michaela użytkownicy właśnie z tego powodu chętniej sięgną po tańsze urządzenie.  Pracownik Wedbush Securities stwierdził dodatkowo, że Sony może zdominować rynek, jeśli zaoferuje sprzęt poniżej 500 dolarów. Wcześniej Pachter przewidywał, że PlayStation VR kupimy za 400 dolarów, więc jak widać analityk nie zmienia prognoz.

Trudno nie zgodzić się z tymi słowami, jednak mam jeszcze spore wrażenie, że nikt nie kupi tak drogich gadżetów dla 2-3 ciekawych tytułów. Nadal nie poznaliśmy system-sellerów, które mogą rozkochać w sobie sympatyków innowacji. 

 

Źródło: http://www.videogamer.com/news/playstation_vr_can_dominate_market_at_sub-_500_price.html

Tagi: