Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.02.2016 20:02
MWC: HTC Vive oficjalnie zaprezentowany. Znamy bardzo wysoką cenę gogli VR
1873V

MWC: HTC Vive oficjalnie zaprezentowany. Znamy bardzo wysoką cenę gogli VR

Na właśnie odbywającym się Mobile World Congress w Barcelonie poznaliśmy wszystkie szczegóły HTC Vive. Urządzenie trafi wyłącznie do najbardziej zagorzałych fanów wirtualnej rzeczywistości. 

HTC Vive to propozycja przygotowane przez Valve oraz HTC. Na wydarzeniu w Barcelonie poznaliśmy oficjalną cenę urządzenia i prawdopodobnie tylko najbardziej zagorzali fani sięgną po tę opcję. Sprzęt został wyceniony na 799 dolarów, czyli około 3156 zł. Musicie jednak pamiętać, że jest to cena wyłącznie dla Amerykanów. Jeszcze gadżet nie został wyceniony na rynek europejski, więc cena pewnie będzie jeszcze wyższa.

Pierwsi klienci otrzymają gogle już w kwietniu, czyli premiera odbędzie się miesiąc po debiucie Oculus Rift. W tym drugim przypadku zabawka została wyceniona na 599 dolarów, ale jednocześnie 699 euro, czyli około 3000 zł. Pewnie cena HTC Vive będzie zdecydowanie wyższa.

Jednak nie jest to przypadek. W pudełku ze sprzętem Valve otrzymamy nie tylko gogle i kontroler, a cały zestaw:

  • Gogle VR
  • 2 kontrolery
  • 2 czujniki Lighthouse
  • Mikrofon z Bluetoothem
  • 2 gry: Simulator: The 2050 Archives i Fantastic Contraption

Należy jednak wiedzieć, że powyższe tytuły będą dodawane do pierwszych zamówień za darmo. Jeśli zdecydujemy się nabyć urządzenie w późniejszym terminie, to będziemy musieli na własną rękę zadbać o produkcje.

Zamówienia przedpremierowe na sprzęt rozpoczną się 29 lutego, czyli pewnie w ten dzień poznamy dokładną cenę dla Europejczyków. HTC Vive zadebiutuje jednocześnie w 24 krajach, w tym w Polsce.  

Źródło: Twitter.com

Tagi: cena gogle vr HTC htc vive Mobile World Congress Valve