Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 20.01.2016 13:25
Powstaje seria komiksowa na podstawie Dark Souls
458V

Powstaje seria komiksowa na podstawie Dark Souls

Gry z serii Dark Souls nie mają scenariusza w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Oferuje za to graczom bardzo rozbudowany "lore", który przewija się w tle całej rozgrywki. Czy magię tego tytułu da się zatem przenieść na grunt innego medium?

Przekonamy się tego niebawem za sprawą serii komiksowej, która zadebiutuje na półkach księgarni nakładem wydawnictwa Titan Comics. Pierwszy zeszyt ma trafić do sprzedaży 6 kwietnia, a całość będzie oddzielną historią osadzoną gdzieś w świecie Dark Souls. Za rysunki odpowiedzialny będzie Alan Quah, którego możecie kojarzyć z takich tytułów jak The Vampire Diaries, Orphan Black lub Godzilla: Awakening. Scenariusz opracowuje natomiast George Mann - autor dwóch książek osadzonych w uniwersum Doctora Who.

Jedyne obawy jakie kołaczą się po głowie w kontekście tego komiksu wiążą się ze zmianą medium na bardziej skoncentrowane na narracji i scenariuszu. Jak wiadomo, gry od From Software mają bardzo dobrze i szczegółowo rozrysowany świat, ale nie opowiadają historii pojedynczego bohatera. Ciekawe, czy autorom serii obrazkowej uda się przekuć Dark Souls na zupełnie inną formę wyrazu.

Źródło: http://www.pcgamer.com/dark-souls-is-getting-a-comic-book-series/?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=pcgfb

Tagi: