Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 05.01.2016 09:39
Fan odtwarza Metal Gear Solid w Unreal Engine 4 - zobaczcie postępy w pracach!
3053V

Fan odtwarza Metal Gear Solid w Unreal Engine 4 - zobaczcie postępy w pracach!

Można już chyba powiedzieć, że zapanowała moda na odtwarzanie znanych gier z PlayStation w Unreal Engine. Po Crash Bandicoot tym razem fani wzięli na warsztat Metal Gear Solid.

O fanu serii Metal Gear, który postanowił odtworzyć pierwszą odsłonę marki Konami, przeznaczoną na NES, pisaliśmy w zeszłym roku. Okazuje się, że znalazł się również inny śmiałek, który korzystając z Unreal Engine 4 zamierza odświeżyć Metal Gear Solid z PlayStation. I Ram Gaming udostępnił w ostatnich miesiącach kilka filmików, prezentujących odtworzoną jedną z pierwszych lokacji z Metal Gear Solid. Cały projekt nazywa się „Shadow Moses” i ma zostać udostępniony w tym roku na PC. Aktualizacje dotyczące projektu możecie sprawdzać na tej stronie Facebook.

W listopadzie autor udostępnił demo swojego projektu - możecie je pobrać w tym miejscu.

Pierwszy Metal Gear Solid doczekał się póki co tylko remastera wydanego na GameCube'a. Nie wygląda na to, by Konami było zainteresowane stworzeniem remake'a tej kultowej pozycji. Japońska firma w tej chwili zbiera deweloperów, którzy mają stworzyć nową odsłonę tej marki. Oczywiście już bez Hideo Kojimy, który aktualnie współpracuje z Sony.


Tagi: