SKLEP
Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 14.03.2015 11:41
Chcecie aby Psychonauts powrócił? Tim Schafer również!
569V

Chcecie aby Psychonauts powrócił? Tim Schafer również!

Po ostatnim wieczorze British Academy Games Awards ojciec takich gier jak niedawno odnowione Grim Fandango, bądź The Secret of Monkey Island i Broken Age porozmawiał z portalem Destructoid o planach na przyszłość.

O możliwości powrotu do uniwersum bardzo ciekawej gry jaką bez wątpienia było Psychonauts pisaliśmy już w 2012 roku, kiedy to po raz pierwszy Tim wyraził chęć stworzenia jej kolejnej części. 

Teraz gdy jego aktywność w branży i kolaboracja z Sony są bardzo wzmożone, coraz bardziej prawdopodobne staje się wydanie "dwójki". Zapytany o ewentualny remaster bądź sequel swojego dzieła o zwiedzaniu ludzkich umysłów deweloper odpowiedział:

Świat Psychonauts jest bardzo interesujący, ponieważ możesz wciąż tworzyć więcej mózgów, za każdym razem gdy kogoś spotkasz i zastanawiać się jak wygląda świat wewnątrz jego umysłu.

Ponadto  znany muzyk i aktor Jack Black (Tenacious D) wznowił swoją współpracę z Double Fine. Przy tej okazji Tim powiedział, że artysta najbardziej nadaje się właśnie do odegrania głównej roli w kolejnym Psychonauts lub też Brütal Legend.

A biorąc pod uwagę niedawne plotki głoszące, iż na początku tego miesiąca rozpoczęto prace nad powrotem serii znanej z czasów PS2, która trafi ekskluzywnie na platformy Sony, można wysnuć pewne wnioski. 

To, że ekipa Schafera zaprzyjaźniła się z japońskim gigantem to żadna nowość, a wzmożona aktywność studia i chęć wskrzeszenia uwielbianych marek, mogły pchnąć Double Fine do prac nad ekskluzywnym sequelem przygód Razputina Aquato.

Źródło: http://uk.ign.com/articles/2015/03/13/tim-schafer-is-open-to-returning-to-psychonauts

Tagi:

Elektryzujące newsy

Elektryzujące newsy
Psychonauts
  • Platformy:  PC   PS2   XBOX 
  • Data premiery - Polska: 30.03.2006
  • Nie
  • od lat 12 wulgarny język przemoc
Miesięcznik PSX Extreme