Broken Age

Broken Age

6,9
43 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.3
PS4 6.6
PS Vita 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Double Fine Productions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
11 godzin
Premiery
Świat:
14.01.2014
Europa:
14.01.2014
Producent:
Double Fine Productions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
11 godzin
Premiery
Świat:
14.01.2014
Europa:
14.01.2014

Recenzja redakcji

Recenzja gry: Broken Age
9.0
Recenzja gry: Broken Age
PC PS4 XONE MOBILE
Pokaż kolejne recenzje

Broken Age - opis gry

Broken Age to przygodówka point-and-click wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Double Fine. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i PlayStation Vita. Broken Age zostało sfinansowane na serwisie Kickstarter, gdzie osiągnęło jeden z najlepszych wyników w historii crowdfundingu.

Historia gry składa się z dwóch rozdziałów, przy czym ten drugi ukazał się dopiero rok po premierze pierwszego. Broken Age opowiada historię dwójki niezwiązanych z sobą w żaden sposób nastolatków. Pierwsza jest Vella Tartine, która zamieszkuje w świecie terroryzowanym przez wielkiego potwora o nazwie Mog Chothra. Jedyną metodą by go udobruchać (choć tylko na pewien czas) jest złożenie ofiary z młodej dziewczyn, a Vella ma tego pecha, że wybór pada na nią. Drugim bohaterem jest Shay Volta, jedyny pasażer statku kosmicznego Bossa Nostra. Czas zlatuje mu na zabawie i wykonywaniu nudnych, rutynowych czynności zlecanych przez pokładową sztuczną inteligencję tylko po to, by nie dowiedział się prawdy o otaczającej go rzeczywistości.

Dalsza część tekstu pod wideo

Produkcja Double Fine nawiązuje do klasycznych ‘klikanych’ przygodówek. Dzięki interfejsowi point-and-click możemy tutaj eksplorować otoczenie, sprawdzać przedmioty będące w zasięgu wzroku i rozmawiać z napotykanymi postaciami. W trakcie rozgrywki wejdziemy w buty dwójki wspomnianych postaci, pomiędzy którymi możemy się przełączać w każdej chwili (choć dodać warto, iż oboje nie mają z sobą żadnego kontaktu). Większość zagadek obecnych w grze polega na właściwym użyciu odnajdywanych przedmiotów. I Vella, i Shay posiadają oddzielne inwentarze ze zdobycznymi gratami.

Gra spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony graczy. Chwalono między innymi jej scenariusz oraz unikalny styl graficzny. Broken Age, warto dodać, było pierwszą po długiej przerwie grą, przy której Tim Schaffer, twórca takich pozycji jak Grim Fandango czyThe Secret of Monkey Island, miał bezpośredni wpływ na proces produkcji.

Wideo - Broken Age

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper