The Secret of Monkey Island

The Secret of Monkey Island

8,6
38 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.5
AMIGA 8.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Lucasfilm Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
21 godzin
Premiery
Świat:
1990
Europa:
1990
Producent:
Lucasfilm Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
21 godzin
Premiery
Świat:
1990
Europa:
1990

The Secret of Monkey Island - opis gry

The Secret of Monkey Island to przygodówka point-and-click wyprodukowana przez Lucasfilm Games i wydana przez LucasArts m.in. na komputerach typu PC i Amiga. Tytuł ukazał się w 1990 roku, zdobywając wielkie uznanie recenzentów oraz graczy.

Głównym bohaterem gry jest niejaki Guybrush Threepwood, który przybywa na fikcyjną Mêlée Island by zostać piratem. Na miejscu spotyka liderów pirackich band, a ci stawiają przed nim trzy zadania, których wypełnienie pozwoli protagoniście spełnić marzenie. Po pierwsze, będzie musiał wygrać szermierczy pojedynek z Carlą (mistrzynią fechtunku), po drugie znaleźć ukryty skarb, a po trzecie - wykraść posążek idola z rezydencji miejscowego gubernatora.

 

Guybrush, aby stawić czoło tym wyzwaniom, zapuści się w różne kąty wyspy i pozna jej cudacznych mieszkańców. Jeśli chodzi o gameplay, The Secret of Monkey Island nie odkrywa koła na nowo, choć za sprawą Rona Gilbera, projektanta gry, który był sfrustrowany rozwiązaniami obecnymi w ówczesnych przygodówkach, główny bohater nie może zginąć (poza przypadkiem utonięcia), co miało zachęcać grających do eksploracji.

 

Głównym bohaterem sterujemy za pomocą interfejsu point-and-click. Do dyspozycji mamy dwanaście komend pozwalających nam wchodzić w interakcję z otaczającym światem (w późniejszych wersjach było ich mniej) - jest to np. rozmowa, albo podniesienie przedmiotu. Przedmioty, które napotykamy na naszej drodze mogą przydać się do rozwiązania zagadek, co pcha akcję naprzód, natomiast konwersacje pozwalają wyciągać z NPC-ów cenne informacje. Tu, swoją drogą, warto wspomnieć, że produkcja Lucasfilm Games jako jedna z pierwszych w branży wprowadziła 'drzewka' dialogowe.

Wideo - The Secret of Monkey Island

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper