Brütal Legend

Brütal Legend

Ocena wg platformy:

PC 7.5
PS3 7.4
X360 7.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Double Fine Productions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Muzyczna,   RTS
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
13.10.2009
Europa:
16.10.2009
Polska:
16.10.2009
Producent:
Double Fine Productions
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Muzyczna,   RTS
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
13.10.2009
Europa:
16.10.2009
Polska:
16.10.2009

Recenzja redakcji

Recenzja: Brütal Legend (PS3)
8.0
Recenzja: Brütal Legend (PS3)

Brütal Legend - opis gry

Brutal Legend jest grą przygodową z elementami strategii stworzoną przez studio Tima Schafera, Double Fine Productions, wydaną przez Electronic Arts w październiku 2009 roku na konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360, a kilka lat później również na PC. Pierwotnie grę miała wydać Sierra Entertainment należąca do Vivendi, lecz po wielu perturbacjach tytuł trafił pod strzechy EA.

Głównym bohaterem Brutal Legend jest Eddie Riggs (Jack Black), będący roadie, czyli człowiekiem pełniącym funkcję obsługi technicznej podczas tras koncertowych. Bohater opiekuje się heavy-metalową grupą Kabbage Boy, z wokalistą w białej marynarce, który z mikrofonem w dłoni ewidentnie sobie nie radzi. W pewnym momencie Eddie dostrzega dziecko wspinające się na dekorację, po czym rzuca się maluchowi na pomoc. Niestety, roadie sam zostaje uderzony fragmentem dekoracji, a gdy jego krew spływa na klamrę paska, budzi się Ormagoden „The Fire Beast, Cremator of the Sky, and Destroyer of the Ancient World”, Eddie zaś przenosi się do krainy metalu.

Produkcja Tima Schafera składa się z dwudziestu misji fabularnych, z których większość reprezentuje inny gatunek gier. Przemierzając pomysłowo zaprojektowany świat heavy-metalu, gracz ma do czynienia z elementami gry przygodowej, chodzonej bijatyki (beta’em up), wyścigów samochodowych, a nawet strategii czasu rzeczywistego. Akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, a do walki Eddie wykorzystuje potężny topór zwany Separatorem oraz gitarę - Clementine. Poza możliwością osobistego rozprawienia się z wrogiem, da się przekonać do siebie metalowców i później wydawać im proste komendy. Deweloper uwzględnił również tryb multiplayer, w którym gracze rywalizują ze sobą w deathmatchach.

Gra działa na autorskim silniku dewelopera o nazwie Brütal Engine. Pozwoliło to twórcom wykreować szalony w swoich założeniach, karykaturalny świat, gdzie wszelkie niedostatki techniczne tuszuje ciekawy design oraz oryginalne projekty postaci. Bardzo istotnym elementem Brutal Legend jest muzyka. Gracz może usłyszeć więc ponad sto metalowych kawałków. Dubbing stoi na bardzo wysokim poziomie, a głosu i wizerunku głównemu bohaterowi użyczył aktor komediowy, Jack Black.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Brütal Legend

Komentarze (29)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper