Psychonauts

Psychonauts

8,2
76 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.5
PS2 8.3
XBOX 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Double Fine Productions (PS2, XBOX) / Budcat Creations (PS2)
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Platformowa
Śr. czas:
18 godzin
Premiery
Świat:
21.06.2005
Europa:
10.02.2006
Polska:
30.03.2006
Producent:
Double Fine Productions (PS2, XBOX) / Budcat Creations (PS2)
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Platformowa
Śr. czas:
18 godzin
Premiery
Świat:
21.06.2005
Europa:
10.02.2006
Polska:
30.03.2006

Psychonauts - opis gry

Psychonauts jest mieszanką gry platformowej i przygodowej z mocno zarysowaną warstwą fabularną. Produkcja została wydana w 2005 roku na PC, PlayStation 2 i Xboksa, a jej stworzeniem zajęło się studio Double Fine, znane np. z Brütal Legend. W 2016 roku na PlayStation 4 zadebiutowała ulepszona wersja gry.

Głównym bohaterem gry jest obdarzony paranormalnymi mocami Raz. Gracze poznają go jako uczestnika obozu integracyjnego, którego celem jest doskonalenie nadnaturalnych zdolności u innych, podobnych mu dzieci. Niestety sprawy wymykają się spod kontroli, kiedy okazuje się, że ktoś chce wykorzystać parapsychiczne zdolności pozostałych członków wyjazdu i w tym celu przejmuje kontrolę nad ich umysłami. Raz, choć jest jeszcze młody, postanawia stawić czoła zagrożeniu i podejmuje próbę odzyskania umysłów należących do jego kolegów i koleżanek. W tym celu zapuszcza się w najgłębsze zakamarki ich podświadomości, a w trakcie tej nietypowej wędrówki przeżywa przygody, o jakich mu się nie śniło...

W Psychonauts znalazło się trzynaście zróżnicowanych etapów, gdzie jedynie kilka z nich rozgrywa się w realnym świecie. Cała reszta to wnętrza głów przyjaciół Raza, których eksploracja jest utrudniona ze względu na obecność przeszkód terenowych i przeciwników. Poszczególne "światy" zatem nie różnią się od siebie jedynie wyglądem, lecz także prawami, którymi się rządzą, a także istotami, które je zamieszkują. Fabuła jest przekazywana głównie poprzez zabawne dialogi, których w grze jest naprawdę sporo – chcąc pozyskać cenne informacje, nasz podopieczny musi prowadzić konwersacje z najróżniejszymi bohaterami niezależnymi. Oczywiście jest to możliwe tylko pod warunkiem, iż takowi są do niego nastawieni pozytywnie.

Raz robi doskonały użytek ze swoich mocy, których uczy się w trakcie rozgrywki. Wśród nich znalazło się miejsce na telekinezę, niewidzialność czy umiejętność operowania tak zwaną Psi-Blast, której używa w walce z oponentami. Ponadto, w trakcie rozgrywki bohater kolekcjonuje groty strzał, jakie funkcjonują tutaj jako forma waluty, w zamian za którą można nabywać przydatne w trakcie zabawy gadżety. Jako, że dróg do celu zazwyczaj prowadzi więcej niż kilka, Psychonauts można ukończyć na kilka różnych sposobów, wykorzystując różne moce bohatera i rozwiązując odmienne problemy. Oprócz zadań popychających do przodu, w grze znalazło się miejsce także dla wątków pobocznych, których wykonywanie jest w pełni opcjonalne.

Wideo - Psychonauts

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper