Xbox jest „bardzo zaskoczony” liczbą plotek na temat oferowania gier na PS5. Tylko 2 tytuły są potwierdzone?

Gry (plotka)
3646V
Phil Spencer smutny
Iza Łęcka | 12.02, 12:06

W ostatnim tygodniu nie brakowało plotek i sugestii dotyczących nowego planu Phila Spencera na markę Xbox. Na PlayStation 5 rzekomo ma się pojawić wiele tytułów dostępnych jak dotąd wyłącznie na konsolach Microsoftu lub produkcji dopiero zmierzających na sprzęt Amerykanów. Tom Henderson nie jest jednak przekonany, czy każda osoba chwaląca się wiedzą na temat przyszłych działań producenta, faktycznie otrzymała pewne informacje.

Jeden z najbardziej znanych informatorów związanych z marką Xbox odniósł się do licznych plotek dotyczących amerykańskiej korporacji. Tom Henderson przeprowadził rozmowy z „kilkoma osobami” z Microsoftu, czego efekty możemy przeczytać poniżej.

Dalsza część tekstu pod wideo

Insider potwierdził, że przedstawiciele Xboksa są „bardzo zaskoczeni” zakresem plotek, bowiem obecnie mówi się tylko o dwóch grach, które faktycznie mają trafić na PlayStation 5 – Hi-Fi Rush i Sea of Thieves.

Róbcie z tym co chcecie, ale rozmawiając z kilkoma ludźmi tam [w Xboksie - przyp. red.], byli oni bardzo zaskoczeni zakresem "plotek", ponieważ nic nie było ustalone poza Hi-Fi i SoT, z tego co się dowiedziałem.

W ostatnich dniach mogliśmy natrafić na doniesienia, według których Indiana Jones i Wielki Krąg, Senua's Saga: Hellblade II czy nowe Halo również mogłyby zadebiutować na PlayStation, tymczasem zdaniem Toma Hendersona włodarze Xboksa nie ustalili żadnych tego typu decyzji.

Szczerze mówiąc, wygląda na to, że w większości przypadków był to doskonały przykład "głuchego telefonu" lub ludzi, którzy po prostu wymyślali, aby wykorzystać histerię. Ciekawie będzie zobaczyć, co zostanie ogłoszone, ponieważ plotki wydają się podsycać decyzje, które mogą potrzebować więcej czasu na podjęcie.

Informator jest przekonany, iż obecnie Microsoft omawia wszystkie sprawy, a plotki miały „przyspieszyć czas” na podjęcie konkretnych decyzji.

W tym tygodniu Phil Spencer ma ogłosić nowy plan na przyszłość Xboksa, a dotychczasowe przecieki wskazują, że gigant z Redmond może zaoferować konkurencji przynajmniej kilka gier first-party.

Źródło: Pure Xbox

Komentarze (157)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper