Indiana Jones i Wielki Krąg zmierza na PS5? Znamy możliwy termin udostępnienia gry przez Microsoft

Gry
4514V
Indiana Jones i Wielki Krąg
Iza Łęcka | 05.02, 08:22

Coraz więcej rozgłosu zyskują najnowsze plotki dotyczące drastycznej zmiany strategii działania giganta z Redmond. Microsoft może zdecydować się na wydanie na PlayStation 5 także jednej z najbardziej oczekiwanych produkcji MachineGames i Bethesdy – Indiana Jones może zadebiutować na konsoli Sony.

Z rana informowaliśmy o niemałych modyfikacjach w podejściu szefostwa Microsoftu do wydawania ekskluzywnych gier. Doniesienia dotyczące premier Hi-Fi Rush czy Sea of Thieves były tylko przedsmakiem zdumiewających ogłoszeń. Branżowi dziennikarze przekazali, że również Starfield – jedna z najgłośniejszych zeszłorocznych nowości Bethesdy – miałaby znaleźć się na PS5. To jednak nie koniec nowin...

Dalsza część tekstu pod wideo

Indiana Jones i Wielki Krąg może zadebiutować na PS5 – takie informacje przekazał Tom Warren z redakcji The Verge, powołując się na zaufane źródła. Dziennikarz podkreślił, że nowa produkcja MachineGames „wydaje się być częścią tej nowej fali gier wieloplatformowych”.

Gracze PlayStation 5 mieliby otrzymać możliwość ogrania Indiany Jonesa już kilka miesięcy po premierze na Xboksach Series X|S i PC – redaktor przekazał, że przygoda Indy'ego ma zadebiutować w grudniu 2024 roku, czyli na początku 2025 roku moglibyśmy się doczekać debiutu na platformie Sony!

Podczas gdy Bethesda wyda swoją grę Indiana Jones najpierw na wyłączność konsoli Xbox, obecnie ma ona mieć dość krótki okres wyłączności, jak nam powiedziano. Premiera na PS5 jest rozważana kilka miesięcy później, a Bethesda wstępnie planuje premierę wersji na Xbox i PC na grudzień 2024 roku.

W lipcu zeszłego roku, podczas sprawy sądowej pomiędzy Microsoftem a FTC, sporo mówiło się o wysokiej sprzedaży, jaką miały uzyskać Starfield oraz Indiana Jones – gra MachineGames pierwotnie miała znaleźć się na PS5, lecz decyzje uległy zmianie, a producent Xboksów postawił na ekskluzywność. Modyfikacja strategii korporacji z Redmond najprawdopodobniej wprowadzi kolejne nowości, a z grą miałaby zapoznać się społeczność PlayStation – w przedsiębiorstwie trwają nadal ustalenia na temat konkretnych pozycji, jakie znajdą się na konkurencyjnych platformach.

Źródło: The Verge

Komentarze (264)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper