Halo 6 trafi na PS5? Gra jest tworzona „dla wszystkich graczy na wszystkich platformach”

Gry (plotka)
3214V
Halo Infinite
Iza Łęcka | 06.02, 07:01

Nie tylko Starfield, Hi-Fi Rush, Indiana Jones i Wielki Krąg czy Gears of War. Wiele na to wskazuje, że wielka marka Microsoftu i jedna z ikon amerykańskiego producenta i wydawcy również zmierza na nowe platformy. 343 Industries realizuje produkcję „dla wszystkich graczy”.

W przyszłym tygodniu Phil Spencer odpowie na szereg pytań i wątpliwości, przedstawiając nową wizję na gry Microsoftu, a ostatnie doniesienia jak najbardziej sugerują, że przedsiębiorstwo wykona nagły zwrot i zamierza oferować produkcje na konkurencyjnych sprzętach. Jedno ze studiów Amerykanów najwidoczniej już otrzymało za zadanie rozwijanie gry nie tylko na Xboksy i PC.

Dalsza część tekstu pod wideo

343 Industries poszukuje głównego projektanta systemów – w ogłoszeniu o pracę podkreślono bardzo interesującą wiadomość. Nowa gra z serii Halo ma być dostępna „dla wszystkich graczy, na wszystkich platformach”.

Wyznaczanie jasnych celów projektowych i rezultatów, skupiając zespół projektantów systemów na osiągnięciu wysokiej jakości, spójnego doświadczenia dla wszystkich graczy, na wszystkich platformach – możemy przeczytać w liście wymagań dotyczących stanowiska.

Studio jeszcze oficjalnie nie wita posiadaczy PlayStation 5 nową przygodą Master Chiefa, lecz adnotacja sugeruje, że Halo może być następną wielką marką, która pomimo narodzin na konsolach Microsoftu, ostatecznie mogłaby wylądować na platformach konkurencji.

Na potwierdzenie planów Microsoftu musimy jeszcze zaczekać, lecz trzeba przyznać, że jeśli amerykańska korporacja zdecyduje się dostarczać najbardziej kultowe IP na urządzeniach PlayStation, a nawet Nintendo (pamiętając o nadejściu nowej platformy), to możemy być świadkami prawdziwej rewolucji.

Źródło: Twisted Voxel

Komentarze (315)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper