Xbox Game Pass na PS5? Udostępnienie ekskluzywnych gier może być dopiero początkiem planów Microsoftu

Gry (plotka)
3046V
Xbox Game Pass x PlayStation
Iza Łęcka | 07.02, 07:00

Microsoft ma w przyszłym tygodniu odnieść się do tematu udostępniania ekskluzywnych gier Xboksa między innymi na PlayStation. Jeff Grubb uważa jednak, że tak znacząca zmiana może być początkiem znacznie lepszych relacji pomiędzy amerykańskim przedsiębiorstwem a Sony.

Xbox Game Pass jest obecnie jednym z największych atutów Xboksa. Entuzjaści elektronicznej rozgrywki w stosunkowo niskiej cenie otrzymują dostęp do wielkiego katalogu gier i mogą systematycznie sprawdzać nowości – zgodnie z założeniami gigant z Redmond dodaje do katalogu wszystkie tytuły first-party i dba o udostępnienie wielu produkcji zewnętrznych partnerów.

Dalsza część tekstu pod wideo

W przyszłym tygodniu Phil Spencer przedstawi nowy plan na biznes Microsoft Gaming, a plotki i przecieki sugerują, że Xbox może podzielić się swoimi największymi markami z PlayStation.

Jeff Grubb uważa jednak, że może to być dopiero początek, a w zasadzie pierwszy krok do znacznie poważniejszych działań. Microsoft mógłby dążyć do zaoferowania Xbox Game Pass na PlayStation, lecz na pierwszym etapie korporacja musiałaby zapewnić na japońskiej konsoli swoje najmocniejsze produkcje, by przekonać nowego szefa PlayStation do bliższej współpracy.

Jeff Grubb sugeruje, że Microsoft może potencjalnie rozwijać silniejsze relacje biznesowe z PlayStation, torując drogę do bardziej spersonalizowanego Game Passa, który będzie dostępny na platformach PlayStation. Zacznie się jednak od oferowania ekskluzywnych gier na PlayStation.

Uznany dziennikarz nie przedstawia jeszcze konkretów w tym temacie, lecz podkreśla, że Microsoft może mieć plan, by obie korporacje mogły zarobić – oczywiście amerykański producent musiałby podzielić się zyskami, ale ostatecznie może zyskać wielu nowych graczy.

Źródło: X/ Twitter: JamiesAct

Komentarze (194)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper