PlayStation Showcase 2023 nie zawiodło? Oceniamy i podsumowujemy wydarzenie Sony

Gry
9312V
PlayStation Showcase
Wojciech Gruszczyk | 24.05, 23:38

Czy właśnie na takie bomby liczyliście? Sony właśnie zakończyło PlayStation Showcase 2023, więc oficjalnie możemy podsumować wydarzenie i w zasadzie... przygotowywać się na nadciągające premiery. Jak oceniacie show?

PlayStation Showcase 2023 oczami redakcji PPE.pl

Roger: Najwięcej radości na evencie Sony dali mi dość przewrotnie deweloperzy third party. Chyba największą niespodzianką była zapowiedź Dragon’s Dogma 2. Z jedynką bawiłem się znakomicie, anime było do przeżycia i rozbudziło apetyt na powrót do tego świata i teraz w końcu Japończycy ruszyli z tematem. Remake MGS-a cieszy równie mocno, choć bez Kojimy to już może nie być to samo. Phantom Blade 0 wygląda jak Nier, Sekiro i Ghost of Tsushima, ale mi te klimaty nigdy się nie nudzą i zwiastun nakręcił mnie pozytywnie. Świetne zajawki Alana Wake’a i Ghostrunnera również mogły się podobać, a prawdziwym szokiem była zapowiedź nowego handhelda od Sony. Jednak popularność Switcha i Steam Decka robi swoje.  Tylko gdzie się pochowały wewnętrzne studia Sony? Jeden Spider-Man to trochę mało, liczyłem na jakieś zajawki Wolverine’a, multiplayerowego The Last of Us czy czegoś nowego od Sucker Punch. Santa Monica i Guerilla również nie dojechały na event, Silent Hill 2 zgubił się we mgle, a nie przekonuje mnie też słabe wsparcie dla PS VR, gdzie próżno szukać jakiś ekskluzywnych perełek. Plus za to, że impreza skupiła się na grach bez smęcenia, ale w przypadku exów – spory zawód.

Ocena: 3/6

Wojtek: Czy właśnie na takie atrakcje liczyliście? Obawiam się, że nawet najwięksi fani PlayStation czekali na więcej gier... PlayStation Studios. Sony pochwaliło się kontaktami i współpracą z największymi korporacjami, ale tak naprawdę na samym wydarzeniu zabrakło... mocy. Alan Wake wygląda ciekawie, Spider-Man 2 będzie znakomity, ale szczerze mówiąc – liczyłem na więcej.

Ocena: 3/6

Mateusz: PlayStation Showcase 2023 miało ukazać przyszłość PS5. No właśnie - miało. Po 20 minutach show, gdzie prezentowano niemalże same, niczym niewyróżniające się gry (na czele z nową marką Square Enix) zaczęło robić się lepiej, bo przedstawiono MGS3 Remake, datę premiery AC Mirage, Alan Wake 2 czy Dragon's Dogma 2, ale druga część wydarzenia znowu była słaba. Show zamknięto Spider-Man 2, czyli pewniakiem. Gdzie nowe IP od Bend Studio i Bluepoint Games, coś związanego z Bloodbornem, Pragmata Capcomu, Silent Hill 2 Remake (sam Bloober Team wspominał, że przecież gra jest już niemalże na ukończeniu, a teraz trwają szlify...) czy The Last of Us Multiplayer... Sony nie pokazało prawie nic ciekawego z PlayStation Studios i gdyby nie największe projekty firm współpracujących z Sony, to równie dobrze mogłoby to być kolejne State of Play. Na pewno nie tak wyobrażałem sobie przedstawienie "drugiej fazy życia PlayStation 5". 

Ocena: 3/6

Igor: Oczekiwania wobec PlayStation Showcase były wielkie, ale jakoś na tym się skończyło. Niestety Sony zawiodło - nie tylko mnie, ale zapewne wielu z was też. Co prawda mamy MGS 3 Remake, kolekcję MGS HD Vol 1, w Destiny 2 powróci Cayde-6, ale poza tym to była słabizna. No Spider-Man 2 jeszcze można uznać za mocną końcówkę. Ale na 74 minuty pokazu, dowiedzieliśmy się zaskakująco mało o nadchodzących grach od PlayStation Studios. Całe szczęście chociaż Capcom pokazał Dragon's Dogma 2. 

Ocena: 3+/6

PlayStation Showcase 2023 – wszystkie informacje:

Źródło: Własne

Jak oceniacie PS Showcase?

6/6
2984%
5/6
2984%
4/6
2984%
3/6
2984%
2/6
2984%
1/6
2984%
Pokaż wyniki Głosów: 2984

Komentarze (519)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper