PlayStation Project Q oficjalnie! Sony szykuje sprzęt do przenośnej rozgrywki

Gry
9159V
PlayStation Project Q
Wojciech Gruszczyk | 24.05.2023, 23:38

Po serii plotek, przecieków i mieszanych opinii ze strony graczy, Sony właśnie zaprezentowało PlayStation Project Q. Nowy sprzęt przeznaczony do rozgrywki będzie "towarzyszem PS5", dzięki któremu użytkownicy będą mogli cieszyć się zainstalowanymi grami.

PS5 zadebiutował na rynku w 2020 roku, ale dopiero na początku 2023 roku producent opanował sytuację w sklepach i dostarczył wystarczającą liczbę urządzeń. Choć część społeczności czekała na zapowiedź nowej wersji konsoli, Jim Ryan przedstawił PlayStation Project Q.

Dalsza część tekstu pod wideo

W ostatnich miesiącach mogliśmy natrafić na szereg plotek, według których Japończycy pracują nad przenośnym urządzeniem i właśnie otrzymaliśmy potwierdzenie. Jak wskazują materiały, projekt urządzenia przypomina połączenie kontrolera DualSense z 8-calowym ekranem LCD pośrodku. Specjalny sprzęt zostanie wprowadzony na rynek jeszcze w tym roku, a do rozgrywki będzie korzystał z funkcji Remote Play przez Wi-Fi2.

Tom Henderson na łamach Insider Gaming informował już wielokrotnie o pracach nad sprzętem - jak wskazuje insider gracze mogą spodziewać się rozgrywki w rozdzielczości 1080p przy 60 klatkach na sekundę.

Dodatkowo CEO PlayStation przedstawił nowy model bezprzewodowych słuchawek przygotowanych z myślą o PS5 i PC.

Project Q na PlayStation Showcase

Źródło: PlayStation

Komentarze (222)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper