Gracze nie mogą się doczekać remake’u Metal Gear Solid. Imponująca wizja fana w Unreal Engine 5

Gry
1566V
MGS
Bartosz Dawidowski | 08.02, 12:14

Fani od lat czekają na remake Metal Gear Solid. W styczniu pojawiały się informacje wskazujące na to, że taki projekt może znajdować się aktualnie w produkcji (z myślą o PS5). Na razie jednak to tylko niepotwierdzone pogłoski.

Wobec braku oficjalnych przedsięwzięć zostają nam fanowskie dzieła, rozbudzające marzenia o pełnoprawnym remake’u Metal Gear Solid. Jedną z najciekawszych prezentacji, jak mógłby wyglądać taki projekt stworzył Jack the Lightning, który w Unreal Engine 5 odtworzył początkowe cutscenki z kultowej produkcji, która zadebiutowała na pierwszym PlayStation. W prezentacji autor skorzystał z systemu oświetlenia Lumen, technologii oferowanej przez Unreal Engine 5.

Oczywiście to nie pierwsza, fanowska próba odświeżenia graficznego Metal Gear Solid. Na przestrzeni lat pojawiło się wiele podobnych projektów. Większość z nich najczęściej nie wychodzi poza fazę projektową, ze zrozumiałych powodów - takie przedsięwzięcie wymaga bardzo dużych nakładów pracy i czasu. Co ciekawe jednak pewne fanowskie remake’i są finalizowane. Tak jest w przypadku niesamowicie wyglądającego remake’u The Simpsons: Hit & Run. Gra działająca w Unreal Engine 5 zostanie ukończona już w najbliższych tygodniach.

Niedawno pojawiły się pogłoski, że Sony może szykować się do pokazu Metal Gear Solid Remake. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Źródło: https://youtu.be/b_gFF0Hm1aY

Komentarze (32)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper