Metal Gear Solid Remake kolejną niespodzianką Sony? Japończycy podobno szykują się do pokazu

Gry (plotka)
2496V
MGS 6
Iza Łęcka | 17.01, 08:19

Jak bumerang powraca temat pełnego odświeżenia kultowej gry Konami. Klimatyczna produkcja miałaby powrócić za sprawą Sony, które małymi krokami przygotowuje się do przedstawienia oczekiwanego od wielu lat remake'u.

Pierwsze wzmianki dotyczące Metal Gear Solid Remake, nad którym miałby czuwać producent PlayStation, ujrzały światło dzienne już w 2020 roku. W tym czasie Konami jeszcze nie potwierdziło doniesień o powrocie do branży gier oraz zmianie strategii polegającej na oferowaniu swoich IP zewnętrznym zespołom, lecz ostatnie miesiące przyniosły znaczące zmiany. Pod koniec roku doszło do prezentacji wielu odsłon z serii Silent Hill, a Japończycy potwierdzają, że to nie koniec.

Temat powrócił za sprawą redakcji Areajugones, która bazując na zaufanych źródłach, już w zeszłym roku przekazała, że Sony prawdopodobnie zrealizuje pokaz Metal Gear Solid Remake. Wiadomość została opublikowana przed The Game Awards, więc dziennikarz sugerował możliwy materiał na wyczekiwanej imprezie, tymczasem, jak wiadomo, nie doczekaliśmy się żadnej informacji na temat odrestaurowanej pozycji.

Redakcja jest jednak pewna, że Metal Gear Solid Remake powróci, a stosowna zapowiedź miałaby się odbyć się przed majem 2023 roku – Areajugones precyzuje swoje założenia wskazując, że wydawca lub deweloperzy pokażą Metal Gear Solid Remake w lutym lub marcu.

Przygoda Snake'a miałaby znaleźć się wyłącznie na PlayStation 5, co może potwierdzać doniesienia, według których Bluepoint Games jest zaangażowane w rozwój gry. Studio mogłoby rozwijać tytuł od dobrych 5 lat – pod koniec ubiegłego roku udostępniona została zajawka.

Źródło: Wccftech

Komentarze (111)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper