Silent Hill doczeka się jeszcze 3 gier? Konami może nas jeszcze zaskoczyć

Gry (plotka)
484V
Silent Hill 2
Iza Łęcka | 03.01, 13:48

Jeden z popularnych, branżowych informatorów zdradził, że japońskie przedsiębiorstwo planuje mocniej czerpać ze swojej przerażającej serii. Wydaje się całkiem prawdopodobne, że w przygotowaniu jest więcej produkcji nawiązujących do mrocznego świata Silent Hill.

Październik przyniósł fanom horrorów całkiem obiecujące wiadomości – w końcu poznaliśmy przyszłość Silent Hill, której rozwojem zajmie się szereg zewnętrznych zespołów. Za całkowite odrestaurowanie Silent Hill 2 odpowiadają deweloperzy z krakowskiego Bloober Team, grę z dopiskiem Townfall tworzy No Code, natomiast NeoBards Entertainment przygotowuje tajemnicze Silent Hill f, choć nieoficjalnie mówi się o jeszcze kilku projektach.

Od kilku tygodni informujemy o enigmatycznym SH: The Short Message, które niedawno zostało sklasyfikowane przez tajwański urząd zajmujący się ratingiem i doczekało się udostępnienia pierwszego opisu, jednakże wydaje się całkiem możliwe, że to nie jedyna gra Japończyków, która nie została jeszcze ogłoszona.

Dusk Golem, znany insider, który wielokrotnie udowodnił, że posiada dostęp do zakulisowych, branżowych informacji, w jednym z wątków na forum ResetEra zdradził, iż tworzone są jeszcze trzy tytuły rozwijające świat Silent Hill – oprócz wspomnianej The Short Message. Obecnie nie powinniśmy liczyć na zbyt wiele konkretów, gdyż dopiero jeden z projektów jest na wczesnym etapie rozwoju.

„Są co najmniej trzy projekty Silent Hill, które nie zostały jeszcze zapowiedziane, nie licząc The Short Message. Tak, naprawdę. Ale jeden z nich jest w bardzo wczesnym stadium rozwoju”.

Jednocześnie informator przyznał, że większość domysłów dotyczących ocenionej w grudniu pozycji jest niepoprawnych – dlatego z jeszcze większą niecierpliwością czeka na zaprezentowanie pierwszych materiałów z obiecującego SH: The Short Message.

Warto dodać, że jego słowa w pewnym stopniu pokrywałyby się z październikowymi działaniami Konami, które oficjalnie rozpoczęło poszukiwania utalentowanych specjalistów, jacy mogliby pracować przy rozwoju serii Silent Hill, oraz wczorajszą wiadomością na temat planów na ten rok. Pozostaje nam zatem czekać na następne komunikaty.

Źródło: Wccftech

Komentarze (19)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper