Silent Hill otrzyma kolejne gry. Konami chce pracować nad rozwojem IP

Gry
685V
Silent Hill 2 Remake
Wojciech Gruszczyk | 27.10.2022, 20:03

Japończycy nie zamierzają jedynie dzielić się swoimi największymi światami. Konami zatrudnia deweloperów, co sugeruje, że firma pracuje również nad własnym projektem. Na grę przyjdzie nam jednak sporo zaczekać.

Ostatnie wydarzenie Konami przyniosło zapowiedź kilku horrorów, które są rozwijane przez różne zewnętrzne studia – Bloober Team pracuje nad Silent Hill 2 Remake, NeoBards Entertainment rozwija Silent Hill f, a No Code tworzy Silent Hill: Townfall.

Korporacja nie ogłosiła aktualnie żadnej gry od własnego, wewnętrznego studia, ale najwidoczniej w odpowiednim momencie produkcja zostanie ujawniona. Firma opublikowała na Twitterze ogłoszenie o pracę, w którym podkreśla, że poszukuje „wysokiej klasy twórców gier”, którzy będą rozwijać projekty związane z serią Silent Hill.

Przedstawione informacje sugerują, że nie możemy liczyć na szybką zapowiedź i następnie premierę – firma poszukuje między innymi reżysera, dyrektora artystycznego, artysty technicznego, animatora czy też programisty odpowiedzialnego za SI.

„Otworzyliśmy specjalną stronę do rekrutacji wysokiej klasy twórców gier, w tym do serii Silent Hill! Poszukujemy deweloperów. Proszę sprawdźcie to”.

Jest to ciekawa sytuacja, ponieważ ostatnie raporty sugerowały inne działania Japończyków – firma miała skupić się na oferowaniu swoich IP zewnętrznym studiom, ale najwidoczniej Konami chce również rozwijać własne gry.

Źródło: Gamingbolt

Komentarze (35)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper