Silent Hill: The Short Message na oficjalnej grafice i z opisem. Konami może szykować się do pokazu gry

Gry
1718V
Silent Hill The Short Message
Iza Łęcka | 02.01, 07:35

O tajemniczym projekcie sięgającym do przerażającego uniwersum Konami zrobiło się ponownie głośno za sprawą nowego ratingu. Taiwan Digital Game Rating Committee nie tylko oceniło produkcję, ale przedstawiło także pierwszą grafikę oraz opublikowało opis gry.

W październiku Japończycy podzielili się planami dotyczącymi rozwoju klimatycznej serii horrorów, lecz nie wspominali o pewnej pozycji. Pierwsze doniesienia dotyczące Silent Hill: The Short Message ujrzały światło dzienne we wrześniu, jednak wciąż brakowało nam jakichkolwiek konkretów na temat produkcji. Kilka dni temu tytuł został dodany do bazy danych Taiwan Digital Game Rating Committee, gdzie doczekał się aktualizacji.

Dzięki działaniu specjalistów z Tajwanu możemy spojrzeć na pierwszy oficjalny art oraz zapoznać się z krótkim opisem projektu.

„Anita przybyła do opuszczonego mieszkania, aby spotkać się ze swoją przyjaciółką Mayą, kiedy nagle obudziła się w nim i odkryła, że została uwięziona. Teraz musi zmierzyć się z własnymi lękami i potworami czającymi się w korytarzach, odkryć prawdę stojącą za wydarzeniami, które doprowadziły do jej uwięzienia, i spróbować uciec, zanim własna trauma strawi jej wolę przetrwania”.

Silent Hill: The Short Message

Zgodnie z wcześniej udostępnionymi plotkami Silent Hill: The Short Message może okazać się materiałem pokazowym prezentującym nową odsłonę serii Silent Hill, która jest realizowana przez jeden z zespołów Konami. Japończycy wciąż nie pokazali gry.

Wielu graczy sądziło, że produkcja zostanie ujawniona w trakcie specjalnego, październikowego wydarzenia, tymczasem japoński producent i wydawca dotychczas ogłosił prace nad Silent Hill 2 Remake, Silent Hill: Ascension, Silent Hill: Townfall oraz Silent Hill f. Nad przygotowaniem pozycji pracują różne studia, natomiast za odświeżenie kultowego SH2 odpowiada polski Bloober Team.

Silent Hill: The Short Message ma zostać wydane na PS5.

Źródło: Gematsu

Komentarze (24)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper