Xbox i Bethesda pracują nad „wieloma” grami na licencji Disneya? Microsoft może zaskoczyć

Gry (plotka)
1073V
Indiana Jones 5
Wojciech Gruszczyk | 10.05.2022, 20:21

Amerykańska korporacja może w przyszłości zaskoczyć kilkoma głośnymi zapowiedziami. Według przecieków, Xbox i Bethesda miały podpisać umowy na wiele produkcji na licencji Disneya, które jeśli wiadomość zostanie potwierdzona, to trafią już wyłącznie na Xboksy i PC.

Disney powrócił do branży gier i chętnie dzieli się własnymi IP. Nad produkcjami pracuje między innymi Skydance New Media, Electronic Arts czy też Ubiosft, ale warto pamiętać, że nawet Machine Games (autorzy serii Wolfenstein) otrzymali możliwość opracowywania gry w świecie Indiany Jonesa.

Sytuację współpracy na linii Microsoft i Disney skomentował Joey McDermott (komentator e-sportowy), który dotarł do informacji dotyczących nowych gier na licencji – gry mają opracowywać zespoły Xboksa i Bethesdy.

„Czy sądzisz, że ZeniMax otrzymał od Disneya przed wykupem jakąś inną licencję poza Indiana Jones?”

„Nie jestem pewien w jakiej kolejności, ale Xbox-Bethesda ma w przygotowaniu wiele projektów na licencji Disneya :)”

Joey McDermott potwierdził, że otrzymał tę wiadomość od tego samego źródła, które już w styczniu ubiegłego roku informowało o wydarzeniu „Witajcie w rodzinie”, które Microsoft zorganizował dla powitania ZeniMax/Bethesdy w swoich szeregach. Insider wspomniał o wydarzeniu na kilka tygodni przed oficjalnym ujawnieniem szczegółów.

Trudno powiedzieć, czy Joey McDermott ma rację, jednak warto przypomnieć, że według plotek Zenimax Online tworzy grę MMO w uniwersum „The Mandaloriana”.

Disney posiada wiele mocnych IP, więc nawiązanie współpracy z Lucasfilm Games mogłoby okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Źródło: Gamingbolt

Komentarze (89)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper