Star Wars otrzyma „kinową przygodówkę akcji”. Lucasfilm Games i Skydance New Media zapowiadają kolejną grę

Gry
1605V
Star Wars Skydance
Wojciech Gruszczyk | 19.04.2022, 18:14

Uniwersum Gwiezdnych wojen zostanie rozbudowane o kolejną produkcję. Lucasfilm Games i Skydance New Media współpracują, by opracować produkcję, na czele której stanie Amy Hennig. Twórczyni pierwszych odsłon serii Uncharted powróci do świata Star Wars.

Skydance New Media zostało założone w 2019 roku, ale deweloperzy otrzymali pod swoje skrzydła kolejne znane IP. Twórcy wraz z Amy Hennig realizują nową produkcję w świecie Gwiezdnych wojen – będzie to ciekawa sytuacja dla reżyserki, która przez kilka lat pracowała nad tym IP w Visceral Games, ale Electronic Arts ostatecznie anulowało projekt.

Skydance New Media opisuje swój niezatytułowany projekt Star Wars jako „bogatą filmową grę action-adventure z oryginalną historią”, jednak aktualnie nie otrzymaliśmy kompletnych szczegółów – możemy podejrzewać, że tytuł zmierza na konsole i PC.

„Często opisywałam, jak obejrzenie Gwiezdnych wojen w 1977 roku zmieniło mój 12-letni mózg, kształtując moje twórcze życie i przyszłość. Jestem podekscytowana ponowną współpracą z Lucasfilm Games, aby opowiedzieć interaktywne historie w galaktyce, którą kocham” – powiedziała Amy Hennig w komunikacie prasowym

Skydance New Media w ostatnim czasie prowadziło aktywną rekrutację na wiele stanowisk związanych z przygodówkami akcji i do zespołu dołączyło wielu „programistów i artystów z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem” w tym gatunku.

Warto tutaj podkreślić, że jest to już drugie duże IP, nad którym pracuje Skydance New Media – wcześniej firma potwierdziła, że rozwija grę w świecie Marvela, ale także w tym wypadku zabrakło wielu konkretów.

Źródło: Polygon

Komentarze (18)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper