Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.01.2021 14:12
Star Wars Ubisoft
2774V

Ubisoft stworzy grę w uniwersum Star Wars. EA straciło ekskluzywność na Gwiezdne wojny

Electronic Arts nie ma już wyłączności na tworzenie gier z uniwersum Star Wars. Lucasfilm Games właśnie zapowiedziało współpracę z Ubisoftem, na mocy której to właśnie deweloperzy odpowiedzialni za The Division 2 zajmą się stworzeniem nowej gry.

Lucasfilm Games rozpoczęło działanie w tym tygodniu i systematycznie zaskakuje. To właśnie ta firma będzie współpracować z MachineGames nad dostarczeniem na rynek Indiana Jonesa, a teraz studio potwierdziło nawiązanie relacji z Ubisoftem.

Twórcy marki The Division (Ubisoft Massive) zajmą się stworzeniem produkcji w otwartym świecie, która zapoczątkuje dużą współpracę pomiędzy firmami. Julian Gerighty, wieloletni pracownik Ubisoftu (The Division, The Crew), został dyrektorem kreatywnym gry.

„Galaktyka Star Wars jest niesamowitym źródłem motywacji dla naszych zespołów do wprowadzania innowacji i przesuwania granic naszego medium. Budowanie nowych światów, postaci i historii, które staną się trwałą częścią Gwiezdnych Wojen jest dla nas niesamowitą szansą, a nasze studio Ubisoft Massive ściśle współpracuje z Lucasfilm Games, by stworzyć oryginalną przygodę z Gwiezdnymi Wojnami, która różni się od wszystkiego, co robiono wcześniej” – powiedział szef Ubisoftu, Yves Guillemot

Redakcja Wired, która ogłosiła produkcję, podkreśla, że Electronic Arts najwidoczniej straciło ekskluzywną licencję na Star Wars. Producent wspominał o 10-letniej umowie, ale wiele na to wskazuje, że teraz Lucasfilm Games zajmie się dobieraniem partnerów.

Firma chce jednak dalej współpracować z EA:

„EA była i nadal będzie dla nas strategicznym i ważnym partnerem w przyszłości. Ale czuliśmy, że jest miejsce dla innych.” – Sean Shoptaw, starszy wiceprezes Global Games and Interactive Experiences w Disney'u

James Waugh, wiceprezes Lucasfilm ds. treści i strategii franczyzy, wyjaśnił, że choć nie każda gra Star Wars będzie łączyć się z innymi produkcjami (filmy/seriale) to jednak taka opcja zawsze istnieje.

Na większe szczegóły dotyczące Star Wars od Ubisoftu musimy zaczekać. Warto dodać, że tytuł będzie powstawał na silniku Snowdrop, ale nie możemy liczyć na szybką premierę, ponieważ prace dopiero się rozpoczęły.

Ubisoft potwierdził, że jest to fabularna gra:

Źródło: https://www.wired.com/story/lucasfilm-games-star-wars-ubisoft-indiana-jones-bethesda/

Tagi: Star Wars Ubisoft Ubisoft Massive