Call of Duty Vanguard „nie spełniło oczekiwań”, bo gracze nie lubią II wojny światowej

News
4249V
Call of Duty Vanguard
Iza Łęcka | 04.05, 11:33

Oczekiwania wobec debiutującej w zeszłym roku ostatniej odsłony Call of Duty zderzyły się z rzeczywistością – strzelanka zanotowała zdecydowanie gorsze wyniki, niż wydawca mógł się spodziewać. W najnowszym raporcie Activision przedstawia szereg czynników, które wpłynęły na niepowodzenie.

Call of Duty Vanguard nie należy do najbardziej udanych premier ostatnich lat amerykańskiego wydawcy. Inwestorzy przyzwyczajeni do bicia rekordów i rosnących słupków zysków mogli wpaść w niemały popłoch w związku z wynikami gry – Activision nie chwaliło się poziomem sprzedaży, a już na początku roku informowaliśmy, że pomimo zajmowania pozycji lidera w rankingach, nowa część zaliczyła najgorszą premierę od 14 lat.

Doniesienia potwierdza najnowszy roczny raport finansowy przedsiębiorstwa wydany 30 kwietnia. Jak wskazuje redakcja Kotaku, ostatnie rezultaty Activision Blizzard są o około 300 mln dolarów gorsze niż prognozy – włodarze firmy upatrują porażkę między innymi w odbiorze Call of Duty Vanguard, wskazując na sposób realizacji produkcji.

„Choć Call of Duty pozostaje jedną z najbardziej udanych serii rozrywkowych wszechczasów, premiera w 2021 roku nie spełniła naszych oczekiwań, co naszym zdaniem było spowodowane przede wszystkim naszą realizacją”.

Co ciekawe, w dalszej części dokumentu można przeczytać, że jednym z powodów, dla których gra spotkała się ze zdecydowanie mniejszym zainteresowaniem jest jej umiejscowienie wydarzeń – z poniższego fragmentu można wyciągnąć wniosek, że gracze najwyraźniej nie preferują realiów II wojny światowej.

„Oprawa gry z czasów II wojny światowej nie spotkała się z pozytywnym oddźwiękiem wśród niektórych członków naszej społeczności, a my nie wprowadziliśmy do gry premium tylu innowacji, ile byśmy chcieli”.

Wskazane problemy ma jednak rozwiązać Modern Warfare 2, które zgodnie z zapewnieniami będzie „najbardziej ambitnym planem w historii Call of Duty” - włodarze Activision Blizzard wierzą, że „powrót do scenerii Modern Warfare, która zapewniła nam najbardziej udany tytuł Call of Duty w historii” zagwarantuje wzrost słupków sprzedaży.

Szkoda, że raport nie uwzględniał również wpływu doniesień dotyczących seksistowskiej kultury pracy, szkodliwych warunków i wszelkich zaniedbań, jakich przez lata dopuszczali się kierownicy wielu zespołów...

Źródło: Kotaku

Komentarze (94)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper