Call of Duty: Vanguard

Call of Duty: Vanguard

7,4
21 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 8.7
XONE 7.5
PC 7.0
PS5 7.2
XSX|S 6.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sledgehammer Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
12 godzin
Liczba graczy:
1-48
Premiery
Świat:
05.11.2021
Europa:
05.11.2021
Polska:
05.11.2021
Producent:
Sledgehammer Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
12 godzin
Liczba graczy:
1-48
Premiery
Świat:
05.11.2021
Europa:
05.11.2021
Polska:
05.11.2021

Recenzja redakcji

Call of Duty: Vanguard – recenzja gry. Shooter dla największych fanów serii
Zdjęcie Wojciech Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

7.5
Call of Duty: Vanguard – recenzja gry. Shooter dla największych fanów serii
PS4 XONE PC PS5 XSX|S

Call of Duty: Vanguard - opis gry

Call of Duty Vanguard jest strzelaniną z widokiem z pierwszej osoby wyprodukowaną przez studio Sledgehammer Games i wydaną przez Activision Blizzard w listopadzie 2021 roku. Gra zadebiutowała na konsolach dwóch generacji (PS5, XSX|S, PS4, XOne) oraz PC. Jej akcja została osadzona w czasach II wojny światowej.

Fabuła - Call of Duty Vanguard

Akcja Call of Duty Vanguard rozgrywa się podczas II wojny światowej. Gra przedstawia ten konflikt z czterech perspektyw przedstawiając wydarzenia na Pacyfiku, froncie zachodnim, wschodnim i północnej Afryce. Każdy z tych epizodów pozwala graczom wcielić się w innych bohaterów.

Oprócz tradycyjnej kampanii gra oferuje także tryb zombie wyprodukowany przez studio Treyarch. Jego akcja także rozgrywa się w trakcie wojny. Tym razem jednak wcielamy się w członków Task Force One walczących z armią nieumarłych przywróconych do życia w wyniku nazistowskich eksperymentów.

Rozgrywka - Call of Duty Vanguard

Call of Duty Vanguard oferuje zasadniczo trzy główne tryby rozgrywki. Pierwszy to kampania rozgrywająca się w trakcie II wojny światowej. Rozgrywka w niej opiera się na tych samych założeniach co poprzednie części, zwłaszcza Call of Duty: Modern Warfare, z którego Vanguard czerpie najwięcej. Twórcy wprowadzili też jednak nowe patenty, jak możliwość ostrzeliwania przeciwnika na oślep zza elementu otoczenia, niszczenia tychże elementów otoczenia (tj. niektórych) czy wspinania się po ścianach, dzięki czemu odrywać można nowe ścieżki na mapach.

Drugi główny tryb to multiplayer, w którym mamy do czynienia z kilkoma wariantami rozgrywki. Nowy jest Champion Hill, swoisty turniej, w którym uczestniczyć mogą pojedyncze osoby lub drużyny liczące po dwóch lub trzech graczy. W trakcie zmagań dysponujemy określoną liczbą żyć, a wygrywa ta osoba bądź drużyna, która pozbawi ich rywala/rywali. Zespoły zaczynają z tym samym wyposażeniem, lecz w określonych momentach można nabyć nowe sprzęt. Rywalizacja odbywa się na czterech specjalnie zaprojektowanych dla tego trybu mapach.

Nowością w multiplayerze Vanguard jest również Combat Pacing, tj. dodatkowe opcje ustawień w tutejszym matchmakingu, oraz system Caliber pozwalający wyekwipować różne rodzaje amunicji.

Trzeci główny tryb to Call of Duty Vanguard to tryb zombie, którego stanowi prolog do historii ukazanej w Call of Duty: Black Ops - Cold War. Nowością jest w nim nowy wariant zabawy o nazwie Der Anfang. 

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych