Call of Duty Vanguard z ogromnym spadkiem zainteresowania. Najgorszy wynik w serii od 14 lat

Gry
1837V
Call of Duty Vanguard - główna bohaterka
Wojciech Gruszczyk | 18.01.2022, 14:02

Nadal nie poznaliśmy oficjalnych wyników Call of Duty: Vanguard i pewnie Activision nigdy nie przedstawi rezultatów. Dane z Wielkiej Brytanii potwierdzają ostatnie doniesienia – strzelanka Sledgehammer Games zanotowała fatalny start.

Według ostatnich plotek, Activision w 2022 roku chce przyspieszyć premierę nowej odsłony serii, ponieważ gra Sledgehammer Games nie notuje oczekiwanych wyników. Wydawca wciąż nie przedstawił konkretnych danych, ale te zostały ujawnione przez GamesIndustry.biz.

Dalsza część tekstu pod wideo

Branżowy serwis korzystając z informacji GSD potwierdził, że Call of Duty Vanguard zanotowało w 2021 roku o 36% gorszą sprzedaż od Call of Duty: Black Ops Cold War na terenie Wielkiej Brytanii. Wynik ten potwierdza wcześniejsze doniesienia – gra osiągnęła najgorszy start od 14 lat.

Wydawca na pewno nie może mówić o sukcesie, ale mimo to Call of Duty Vanguard osiągnął drugą najwyższą sprzedaż na Wyspach. Jedynie FIFA 22 od Electronic Arts osiągnęła lepszy rezultat.

Podobnie sytuacja wygląda na terenie Stanów Zjednoczonych, gdzie Call of Duty Vanguard osiągnął gorszy wynik od swoich poprzedników, ale nawet w tej sytuacji był drugą najchętniej kupowaną grą 2021 roku.

Czy w tej sytuacji możemy liczyć na wielkie zmiany w formule? Raczej nie, bo musimy pamiętać, że pod koniec 2022 roku nie będziemy świadkami kolejnych strzelanek od Microsoftu oraz Electronic Arts, więc fani żądni nowych wrażeń sięgną pewnie po nowe Call of Duty.

Źródło: VGC

Komentarze (32)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper