Twórcy Star Wars Eclipse w rękach chińskiego giganta? Quantic Dream i NetEase mają finalizować przejęcie

Gry (plotka)
671V
Star Wars Eclipse miało być początkowo MMORPG, a teraz zmaga się z problemami. Na jaw wychodzą złe wiadomości
Iza Łęcka | 31.03.2022, 08:58

Francuskie Quantic Dream może już wkrótce pracować na zlecenie jednego z chińskich gigantów. Jak wskazują niektóre źródła, NetEase zamierza przejąć 100% akcji studia, by autorzy Star Wars Eclipse, Detroit: Become Human, Beyond: Two Souls, Heavy Rain oraz Fahrenheit dołączyli pod ich skrzydła.

O możliwym przejęciu Quantic Dream przez NetEase informowaliśmy już kilka tygodni temu. Obecnie po raz kolejny nad tematem pochyla się Tom Henderson, który twierdzi, że chińskie przedsiębiorstwo dąży do wykupienia 100% udziałów zespołu, a wielkie ogłoszenie transakcji nastąpi latem.

NetEase już w 2019 roku wykupiło mniejszościowy pakiet Quantic Dream, by „wspierać wizję” studia, które chciało rozwijać kilka gier z różnych IP jednocześnie. Firmy najwyraźniej idą o krok dalej, gdyż od miesięcy mają trwać rozmowy na temat całkowitej transakcji – choć do czasu podpisania umów nie możemy mieć pewności, że proces zostanie w 100% sfinalizowany. 

„Nie jest jasne, dlaczego rozpoczęto rozmowy na temat przejęcia, ale źródła sugerują, że Quantic Dream chciało zostać w pełni przejęte, ponieważ jego umowa z Sony na trzy gry wygasła po wydaniu Detroit: Become Human w 2018 roku. Quantic Dream przez lata kontaktowało się z kilkoma różnymi firmami, przedstawiając "Project Karma" - grę o eksploracji kosmosu - jako swój kolejny flagowy tytuł. W rzeczywistości Project Karma miał ostatecznie stać się grą Star Wars Eclipse, która została zapowiedziana w grudniu 2021 roku”.

Henderson sugeruje, że zapowiedź Star Wars Eclipse nie była przypadkowa, a miała posłużyć deweloperom jako „mocny argument” w dążeniu do przejęcia. Zgodnie z uzyskanymi przez informatora szczegółami, ustalenia pomiędzy NetEase i Quantic Dream przypominają zasady, na jakich doszło do nabycia Grasshopper Manufacture przez Chińczyków. Twórcy Killer7, No More Heroes i Lollipop Chainsaw również dołączyli do giganta.

NetEase miałoby pomóc studiu „powołać Star Wars Eclipse do życia”, zapewniając odpowiednie wsparcie.

Źródło: Exputer

Komentarze (16)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper