Star Wars Eclipse będzie gotowe na premierę PS6 i nowego Xboksa? Quantic Dream chce podobno zostać przejęte

Plotka
4132V
Star Wars Eclipse
Wojciech Gruszczyk | 03.03, 20:23

Quantic Dream zdecydowanie za szybko zaprezentowało Star Wars Eclipse? Twórcy podobno właśnie w taki sposób chcieli zachęcić do pracy nad grą, która jednak potrzebuje wielu lat. Studio w zasadzie dopiero rozpoczyna rozwój projektu.

Już wcześniej pojawiły się niepokojące sygnały dotyczące odległej premiery Star Wars Eclipse, ale sytuację postanowił bardzo dokładnie sprawdzić Tom Henderson, który podkreśla, że deweloperzy pokazali grę, ponieważ... Właśnie za pomocą zapowiedzi chcą przekonać do swojego studia nowych pracowników.

Dziennikarz i informator wspomina, że aktualnie w branży gier brakuje specjalistów, więc studia chętnie zapowiadają pozycje na wiele lat przed premierą, by właśnie za pomocą ogłoszeń skłonić pracowników do swojej firmy. W Quantic Dream pojawił się dodatkowy problem, ponieważ z powodu złej renomy do studia nie chcieli dołączać doświadczeni twórcy, więc właśnie pokaz Star Wars Eclipse miał ich skłonić do rekrutacji.

Ten plan jednak nie przyniósł oczekiwanych rezultatów:

„Jednakże, źródła bliskie Quantic Dream powiedziały mi, że mimo iż zwiastun został wypuszczony z niezwykle przychylnym przyjęciem ze strony szerszej społeczności graczy - i z pewnością wygląda on oszałamiająco - nie przyniósł on pożądanego efektu w postaci przyciągnięcia talentów deweloperskich do studia”.

To właśnie z tego powodu... Star Wars Eclipse ma zadebiutować dopiero w 2027-2028 roku.

Insider pokazuje, że choć trzy miesiące temu francuskie studio poszukiwało 60 pracowników do projektu, to teraz przedstawiają 67 ogłoszeń o pracę.

Tom Henderson sugeruje również, że Quantic Dream pokazało grę, bo chciało zostać przejęte – firma liczyła, że znajdzie się inwestor, który zdecyduje się kupić całe studio:

„Dodatkowo, jedno ze źródeł zasugerowało, że powodem pokazania trailera Star Wars Eclipse na tak wczesnym etapie rozwoju gry było nie tylko zdobycie zainteresowania graczy, ale także przyciągnięcie potencjalnych kupców. Plotki sugerują, że Quantic Dream chciało zostać przejęte przez jakiś czas po tym, jak podpisało umowę z Sony na trzy gry, a źródła sugerują, że rozmowy były prowadzone z kilkoma wydawcami w celu przejęcia studia”.

Już teraz część obserwatorów śmieje się, że Star Wars Eclipse może trafić na rynek wraz z nowymi konsolami i być jedną z wizytówek nowej generacji. W końcu PlayStation 5 i Xboksy Series X|S trafiły na rynek w 2020 roku, więc w momencie premiery tytułu Quantic Dream, urządzenia mogą mieć już 7-8 lat... A przy opóźnieniu może i nawet 9 lat. 

Źródło: xfire

Komentarze (36)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper