FIFA bez EA! Organizacja ma stworzyć własną grę, a Electronic Arts zapewni swoją serię

Plotka
5673V
EA bez marki FIFA
Wojciech Gruszczyk | 24.03, 20:29

Już w przyszłym roku możemy być świadkami prawdziwego trzęsienia ziemi w świecie cyfrowej piłki nożnej. Według najnowszych przecieków – FIFA nie dogadała się z Electronic Arts i chce stworzyć własne gry, a EA posiada już pełną nazwę do swojej nowe serii.

W zeszłym roku pojawiły się plotki, według których Electronic Arts nie potrafi dogadać się z Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej – FIFA chciała podobno większych pieniędzy za licencję na opracowanie nowych gier z serii FIFA, a EA chciało większej swobody w możliwości tworzenia nowych produkcji. W lutym otrzymaliśmy przecieki z wewnętrznego spotkania EA, na którym szef studia miał powiedzieć, że tak naprawdę FIFA „przeszkadza” w rozwoju produkcji z tego IP.

FIFA podobno dogadała się nawet z 2K, by jeden z zespołów opracował piłkarską grę na licencji Fédération Internationale de Football Association.

Sytuację teraz skomentował Jeff Grubb, czyli dobrze zorientowany dziennikarz, którego zdaniem FIFA zaktualizowała swój znak towarowy, by dodać do niego możliwość opracowywania gier. Organizacja ma pracować nad swoim tytułem bez współpracy z EA.

Co na to Elektronicy? Jak wiadomo w zeszłym roku firma przygotowała znak towarowy „EA Sports FC”, który 11 marca 2022 roku został zaktualizowany i według dziennikarza – jest to ostateczna nazwa nowego IP rozwijanego przez doświadczone studio. EA Sports F(ootball) C(lub) ma trafić na rynek po odłączeniu EA od marki FIFA.

Jeśli informacje zostaną potwierdzone, to w następnych latach możemy być świadkami ekscytującej sytuacji, ponieważ FIFA najwidoczniej chce na własną rękę (lub z dużym partnerem?) rozwijać gry piłkarskie, a EA spróbuje zachęcić do swoich tytułów bez wykorzystywania znanego IP.

Źródło: Jeff Grubb

Komentarze (51)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper