FIFA 23 z rywalem od 2K? Firma miała otrzymać licencję na gry LEGO

Plotka
2332V
LEGO Soccer 2K
Wojciech Gruszczyk | 22.02, 17:34

Firma odpowiedzialna za marki NBA 2K, BioShock oraz Borderlands ma pracować nad serią nowych gier. Producent i wydawca podobno otrzymał licencję na produkcje z serii LEGO i ma stworzyć szereg sportowych tytułów.

Redakcja VGC otrzymała bardzo ciekawe szczegóły, które są związane z ubiegłotygodniową plotką dotyczącą wyścigów od Visual Concepts.

LEGO nawiązało wielką współpracę z 2K, ponieważ umowa na wyłączność z TT Games od Warner Bros. wygasa i producent zabawek chce szereg nowych produkcji na licencji. Firma należąca do Take-Two wykorzysta doświadczone studia, by stworzyć gry sportowe.

Sumo Digital ma pracować nad piłką nożną, która zadebiutuje jeszcze w 2022 roku, by 2K mogło wykorzystać zbliżające się Mistrzostwa Świata. Natomiast Visual Concepts faktycznie opracowuje wyścigi – jest to wspomniana „gra na dużej licencji” – i pozycja ma trafić na rynek w 2023 roku.

VGC podkreśla, że umowa z 2K będzie dla LEGO nowym rozdziałem w historii, ponieważ wcześniej tylko TT Games od Warner Bros. mogło rozwijać pozycje z tego IP.

Według redakcji TT Games ma zaoferować jeszcze jedną pozycję poza tegorocznym LEGO Gwiezdne wojny: Saga Skywalkerów, ale aktualnie nie potwierdzono, nad jakim tytułem tym razem pracuje doświadczone studio.

Warto dodać, że Sumo Digital opracowało między innymi Sackboy: Wielka Przygoda, Team Sonic Racing i Snake Pass, a Visual Concepts jest znane z serii NBA 2K oraz WWE 2K.

Źródło: VGC

Komentarze (35)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper