Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.10.2021 16:01
FIFA 23 a EA Sports FC
6881V

FIFA 23 faktycznie nie nadejdzie? EA zarejestrowało już nową nazwę dla swojej serii

Electronic Arts nie żartowało informując o możliwym porzuceniu nazwy „FIFA” – wydawca złożył już wnioski dotyczące zarejestrowania nowej nazwy. Sytuacja sugeruje, że firma może faktycznie zrezygnować z płacenia Fédération Internationale de Football Association.

W zeszłym tygodniu Electronic Arts potwierdziło bardzo dobry start FIFA 22, a jednocześnie firma wspomniała o możliwej zmianie nazwy. Nie jest jednak sekretem, że EA i FIFA mają wkrótce negocjować nową umowę, by Elektronicy mogli nazywać swoje produkcje FIFA 23, FIFA 24 i tak dalej.

Od kilku dni nie brakuje głosów, według których słowa wypowiedziane przez EA to tylko zabieg, który ma zmniejszyć potencjalnie gigantyczną kwotę – seria FIFA w ostatnich latach osiągnęła gigantyczny sukces, więc Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej ma wymagać od producenta i wydawcy znaczącej podwyżki za wieloletnią licencję.

Jak jednak widać, EA zaczęło rejestrować znak towarowy, który sugeruje, że firma może faktycznie zrezygnować z rozwijania kolejnych odsłon Fify... Lub przynajmniej chce nastraszyć federację.

Według redakcji VGC FIFA może zostać przemianowana na „EA Sports FC”, ponieważ wydawca rozpoczął odpowiednie procedury.

EA Sports FC zostało 1 października zarejestrowane w UK's Intellectual Property Office, a po trzech dniach w European Union Intellectual Property Office.

EA Sports FC

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/fifa-could-be-rebranded-as-ea-sports-fc-trademark-applications-suggest/

Tagi: EA Sports EA Sports FC Electronic Arts fifa FIFA 22 FIFA 23