Shin Megami Tensei V z wyższą sprzedażą od poprzednich odsłon serii. Atlus chwali się wynikami exclusiva

Gry
535V
Shin Megami Tensei V z wyższą sprzedażą od poprzednich odsłon serii. Atlus chwali się wynikami exclusiva
Bartosz Dawidowski | 03.01.2022, 11:31

Shin Megami Tensei V uzyskało bardzo mocne oceny w recenzjach i przy tym uznawane jest za jednego z najlepszych RPG-ów 2021 roku. Jak ta estyma przełożyła się na wyniki sprzedaży?

Oceny, które otrzymało Shin Megami Tensei V z pewnością mogą wprawiać Atlus w dobrym nastrój. Gra wypracowała sobie na Metacritic średnią 8,6/10 i stała się jedną z najwyżej ocenianych gier ubiegłego roku (więcej na temat ocen, które otrzymało SMT V przeczytacie tutaj).

Pytanie jak przekłada się to na wyniki komercyjne tego roleplaya? Okazuje się, że i na tym polu Sega i Atlus nie mają na co narzekać. Wydawca poinformował, że sprzedał juz ponad 800 tysięcy kopii Shin Megami Tensei V na całym świecie (informacja z magazynu Famitsu). To świetny wynik, jak na serię, która mimo wszystko pozostaje niszowa i z pewnością nie jest tak popularna jak w ostatnich latach Persona.

Dla porównania Shin Megami Tensei IV (3DS) rozeszło się w całkowitym nakładzie 600 tysięcy kopii. Shin Megami Tensei III Nocturne HD Remaster znalazł natomiast ok. 500 tysięcy nabywców na całym świecie.

Możliwe, że niedługo wyniki Shin Megami Tensei V zostaną jeszcze podbite. Od pewnego czasu pojawiają się pogłoski, że gra utraci status exclusiva Switch i zostanie wydana również na innych platformach.

Źródło: https://www.vg247.com/shin-megami-tensei-5-almost-sells-million

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper