Dragon Age 4 straciło dyrektora kreatywnego. BioWare może mierzyć się z problemem

News
624V
Dragon Age 4 straciło dyrektora kreatywnego. BioWare może mierzyć się z problemem
Wojciech Gruszczyk | 24.11.2021, 14:16

Kanadyjskie studio rozwija właśnie dwie duże gry RPG i choć Dragon Age 4 ma zadebiutować w pierwszej kolejności, to właśnie ten tytuł ma problemy. Matt Goldman opuścił zespół jeszcze przed wydaniem oczekiwanej produkcji.

Dragon Age 4 ma zadebiutować wyłącznie na PlayStation 5, Xboksach Series X|S i komputerach osobistych, ale tak naprawdę oficjalnie nie wiemy, kiedy tytuł ma trafić na rynek. Według przecieków – EA zamierza zaoferować przygodę dopiero w 2023 roku.

Studio przez jeszcze przynajmniej kilkanaście miesięcy będzie aktywnie zajmować się rozwojem projektu, jednak jak się okazuje – Matt Goldman opuścił BioWare. Jest to starszy dyrektor kreatywny serii, który pełnił tę rolę przy Dragon Age 4 od 2017 roku, czyli rebootu RPG-a.

BioWare wysłało wiadomość do pracowników, w którym potwierdzono, że Matt Goldman opuścił studio i obie strony „wzajemnie zgodziły się na rozstanie”, jednak nie ujawniono, dlaczego deweloper odszedł z firmy.

Matt Goldman pierwszy raz dołączył do BioWare w 1998 roku i pracował nad Baldur's Gate i Jade Empire. Następnie powrócił do studia w 2009 roku i rozwijał każdą grę z serii Dragon Age oraz był zaangażowany w Mass Effect: Andromedę.

Gary McKay, szef BioWare, potwierdził, że odejście Goldmana może mieć wpływ na rozwój Dragon Age 4:

„Rozumiemy, że odejście Matta ma wpływ na Was, jak również na rozwój gry. Zapewniamy, że nasze zobowiązanie do stworzenia wysokiej jakości pozycji z serii Dragon Age nie uległo zmianie i nie dostarczymy gry, która nie spełnia standardów BioWare. My, w tym zespół wykonawczy EA, mamy absolutne zaufanie do kierownictwa studia i ludzi pracujących nad tą produkcją, aby kontynuować naszą wizję”.

Matt Goldman w krótkim oświadczeniu podkreślił, że następna część serii Dragon Age znajduje się w doskonałych rękach.

Źródło: https://gamingbolt.com/dragon-age-4-creative-director-leaves-bioware

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych