Iza Łęcka Iza Łęcka 23.07.2021 07:36
Dragon Age 4
1094V

Dragon Age 4 z odległą datą premiery. EA ma szykować się do wielkiej kampanii promocyjnej

BioWare nie zaprezentowało gier na EA Play Live, choć deweloperzy rozwijają przynajmniej dwie duże produkcje z gatunku RPG. Na premiery przyjdzie nam zaczekać jeszcze kilka lat, tymczasem światło dzienne ujrzały nowe doniesienia dotyczące Dragon Age 4, które mogą zaintrygować wielu graczy.

BioWare jeszcze przed EA Play Live zapowiedziało, że nie będzie uczestniczyć w wydarzeniu. Twórcy skupiają się na Dragon Age 4 oraz Mass Effect 4, jednak jeśli wierzyć najnowszym nowinom, nie powinniśmy oczekiwać szybkiego debiutu żadnej z pozycji. Szczegóły ujawnił Jeff Grubb z Venturebeat, który powołuje się na zaufane źródło.

Zdaniem znanego dziennikarza, BioWare otrzymało czas na dopracowanie tytułów, dlatego Dragon Age 4 zadebiutuje dopiero w 2023 roku. Electronic Arts wstrzymało się nawet przed drobnym pokazem RPG-a, gdyż miałoby szykować się do rozbudowanej kampanii promocyjnej, która prawdopodobnie rozpocznie się w 2022 roku.

Jak wskazuje Grubb, Dragon Age 4 będzie w pełni fabularną produkcją – już w lutym pojawiły się informacje, według których BioWare usunęło sieciowe elementy z pozycji. Dziennikarz potwierdza te doniesienia, podkreślając jednocześnie, że nie oznacza to braku multiplayera. Ten tryb odegrał ważną rolę w Dragon Age Inkwizycja. Sympatycy uniwersum nie powinni się jednak obawiać, że studio zaimplementuje niepożądane treści do opowieści.

W obliczu tych wiadomości możemy przyjąć, że do premiery nowego Mass Effecta przyjdzie nam zaczekać nawet 3-4 lata.

Źródło: https://venturebeat.com/2021/07/22/dragon-age-4-is-on-track-for-a-potential-2023-release/

Tagi: BioWare Dragon Age 4 Electronic Arts