Iza Łęcka Iza Łęcka 15.10.2021 07:36
Dragon Age 4
1410V

Dragon Age 4 w pełni wykorzysta moc PS5 i XSX|S. BioWare nie rozwija gry na PS4 i XOne

Dragon Age 4 będzie pierwszą dużą produkcją BioWare, która zadebiutuje wyłącznie na konsolach aktualnej generacji i PC. Deweloperzy zrezygnowali z opracowania wersji na PlayStation 4 i Xboksa One, co powinno znacząco wpłynąć na jakość pozycji.

BioWare oficjalnie pracuje nad Dragon Age 4 oraz nową częścią Mass Effect. Już wcześniej wspominaliśmy, że ten drugi tytuł nie nadejdzie w najbliższym czasie, ponieważ pierwszeństwo ma opowieść osadzona w fantastycznych realiach.

Jeff Grubb już wcześniej odniósł się do kwestii premiery Dragon Age 4 – zgodnie z uzyskanymi informacjami, tytuł kanadyjskiej ekipy miałby znaleźć się na rynku w 2023 roku. We wskazanym czasie poprzednia generacja będzie już mocno przestarzała, więc studio zrezygnowało ze wsparcia PS4 i XOne.

Dziennikarz Venturebeat zweryfikował wiadomość, którą na początku dostrzeżono na profilu jednego z pracowników studia na portalu LinkedIn.

„Dragon Age 4 pojawi się na PlayStation 5, Xbox Series X/S i PC, ale nie otrzyma wersji na PlayStation 4 i Xbox One. Nie jest to zbyt szokujące, ale pokazuje, że deweloperzy tacy jak BioWare są gotowi zostawić konsole last-gen w tyle. Wieści te pochodzą z profilu LinkedIn głównego projektanta postaci w Dragon Age w BioWare (...). Osobiście potwierdziłem jednak, że EA planuje grę tylko na platform nowej generacji”.

Decyzja wydaje się jak najbardziej uzasadniona i pozwala mieć nadzieję, że oprawa oraz rozbudowane systemy w Dragon Age 4 będą odznaczać się solidną jakością. Przestarzała technologia mogłaby nastręczyć sporo trudności podczas procesu produkcji.

Kolejna odsłona cyklu Dragon Age będzie jedną z pierwszych propozycji Electronic Arts, która trafi wyłącznie n PS5 i XSX|S – Mass Effect: Edycja legendarna zadebiutował tylko na PS4, XOne i PC (bez natywnej wersji dla PS5 i XSX|S), natomiast Battlefield 2042 trafi na dwie generacje.

Źródło: https://venturebeat.com/2021/10/14/dragon-age-4-is-heading-to-ps5-xbox-series-x-s-without-cross-gen-releases/

Tagi: BioWare Dragon Age 4 Electronic Arts