Iza Łęcka Iza Łęcka 17.11.2021 07:35
Saints Row
817V

Saints Row zalicza duże opóźnienie. Studio ucieka z gorącego okresu

Najnowsza odsłona „Świętych” nie zadebiutuje na początku 2022 roku. Konieczność dopracowania tytułu spowodowała, że  zostanie on udostępniony znacznie później. Priorytetem zespołu jest stworzenie „najlepszej gry z serii Saints Row”.

Najnowsze ogłoszenie Deep Silver Volition nie powinno budzić zbyt dużego zaskoczenia. W pierwszym kwartale 2022 roku zagramy w kilka oczekiwanych, potencjalnych hitów, tymczasem nadciągającą część Saints Row trudno porównywać z niektórymi tytułami.

Jim Boone, dyrektor kreatywny studia, w oficjalnej wiadomości do graczy wskazał już nową datę premiery. Saints Row zadebiutuje z sześciomiesięcznym opóźnieniem:

„Saints Row nie ukaże się już w pierwotnie zapowiedzianym terminie 25 lutego 2022 roku. Zamiast tego, gra zadebiutuje na całym świecie 23 sierpnia 2022 roku”.

Studio nie zamierza wprowadzić ogromnych zmian, jednak poświęci dodatkowe miesiące na dopracowanie już stworzonej zawartości:

„Naszym priorytetem jest stworzenie najlepszej gry z serii Saints Row, a gdybyśmy wydali ją w pierwotnym terminie, nie spełniałaby standardów, jakie sobie wyznaczyliśmy, których oczekujecie i na które zasługujecie. Zespół po prostu potrzebuje więcej czasu, aby oddać sprawiedliwość naszej wizji; wprowadzamy pewne poprawki i nie będzie zbyt wielu zmian w grze poza ogólną jakością i dopracowaniem”.

Można odnieść wrażenie, że Jim Boone zwraca się także do fanów, którym nie do końca przypadły do gustu projekt postaci oraz założenia historii – we wskazanych kwestiach nie powinniśmy jednak spodziewać się rewolucji:

„Zapewniamy, że nie będzie żadnych zmian w fabule, postaciach ani w niczym, co z miłością wyobrażaliśmy sobie przez ostatnie kilka lat i czym już się z wami podzieliliśmy”.

Deep Silver Volition jest kolejną ekipą, która przez pandemię musi zmienić swoje plany. Jak podkreślił przedstawiciel studia, nie przewidziano aż tak dużego wpływu COVID-19 na harmonogram prac.

Jeśli jesteście zainteresowani Saints Row, zapoznajcie się z ostatnimi materiałami – deweloperzy pokazali dłuższy gameplay oraz założenia rozbudowy kryminalnego imperium.

Źródło: https://saintsrow.com/news/saints-update-from-jim-boone

Tagi: Deep Silver Saints Row (2022) Volition